pl | en

Krell S350 czy 280 CD?

Witam!

Mój obecny system to: Krell S300i, Krell KAV 280 CD, Audio Physic Libra, Tara Labs ISM Onboard The 0.8 XLR, Tara Labs Air 3 (2x3 m), zasilanie Ansae (listwa + 3 Muluki + linia zasilająca 3x2,5 mm), stolik Pro Audio Bono. Pokój w bloku 25 m kw. bez adaptacji akustycznej.
Zastanawiam się nad zmianą CD. Myślałem o zakupie nowego Krella S350a, ale praktycznie nie ma możliwości odsłuchu tego urządzenia. Może Pan miał okazję zapoznać się z tym odtwarzaczem i ma jakąś opinię o nim. W tej chwili można go zakupić na zamówienie na Allegro, ale w zasadzie w ciemno. Z TOP Hi Fi nie miałem informacji, że jest w sprzedaży.
Może jednak nie warto robić takiej zamiany i utrzymać obecny system?

Planowałem też zmianę kabli głośnikowych, ale nie jest łatwo znaleźć coś, co zagra sporo lepiej. Myślałem o wyższych Fadelach, Tara Labs ew. Nordost Frey czy Harmonix SLC101. Podobno niezłe są również Ramsesy i Alpha Core Goertz. Czy w tej kwestii może Pan coś poradzić, w którym kierunku zmierzać? Chciałbym uzyskać lepszą definicję i wypełnienie niskich tonów i pełniejszą średnicę.

Bogdan

Witam!

Myślę, że przyda się pana systemowi lekka zmiana, dlatego proponowałbym inny odtwarzacz, nie Krella. Najlepszy byłby Ayon Audio CD-1sc lub CD-2s. Systemowi potrzeba trochę wypełnienia i czegoś „tam”, w muzyce.

Co do kabli, to rzeczywiście nie bardzo widzę, co by tu zmienić. 0.8 bym nie ruszał, może zostać na zawsze. Głośnikówkę można zmienić, ale ew. na droższą Tarę, poza 0.8. Akurat głośnikowe mi się nie podobają. Myślę jednak, że to tylko opcjonalnie. Generalnie myślę, że to dobrze zestawiony system. Można by jedynie dodać platformy Acoustic Revive pod kolumny – zobaczy pan, jaka to zmiana.

Fajny system.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła