pl | en

Zestaw wzmacniacz + CD + kable do głośników ENERGY RC 50

Witam!

Moja przygoda z muzyką rozpoczęła się, kiedy skończyłem 11 lat. Stało się to za sprawą płyty "Black Celebration" grupy Depeche Mode. W 2001 r. przyjechali do Polski, byłem pod ogromnym wrażeniem dźwięków, jakie wydobywały się z głośników, od tego czasu marzę o dobrym zestawie stereo, aby cieszyć się choć namiastką tego co tam słyszałem. Wreszcie nadszedł czas, w którym mogę sobie pozwolić na ten długo wyczekiwany zakup.
Od tego czasu mój gust muzyczny znacznie się poszerzył, słucham dużo muzyki rockowej, zarówno tej gęsto obsadzonej brzmieniem nisko grających gitar, jak i klimatycznej, przestrzennej, często akustycznej, słucham także trip-hopu i bluesa, a ostatnio wkręcam się w rytmy jazzowe typu Donald Fagen, Charles Lloyd Quartet czy Solvejg Slattahjell. Od tygodnia jestem posiadaczem głośników firmy ENERGY RC 50. W związku z tym przede mną jeszcze zakup kabli, wzmacniacza i odtwarzacza. Mój budżet to 4200 zł.

ENERGY RC 50 odsłuchałem z Marantzem PM7004 + SA7003 i NAD C316BEE + Marantz SA7003 na kablach firmy Albedo. Bardziej odpowiadało mi brzmienie tego drugiego. NAD jest muzykalny, ciepły i przestrzenny, z mocnym basem, ale minusem jest mniejsza rozdzielczość i szczegółowość oraz to, że płasko i bez emocji odtwarzana jest muzyka rockowa. Może NAD C 326 BEE + NAD C 545 BEE + rozdzielcze kable będą na to ratunkiem? Mój pokój to ok 20 m2 (5,5 m x 3,5 m).

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam i dziękuję
LucjanPanie Lucjanie!

Rozumiem ból :) Wydaje mi się, że druga propozycja jest lepsza. Zanim pan jednak coś postanowi, może wypróbuje pan inny system – Music Hall 25.2, lub 15.2? Zobaczy pan, ile energii można z tych kolumn wykrzesać. Do tego kable Chorda, w zależności od tego, ile zostanie pieniędzy i będzie super.

Można jeszcze inaczej – lepiej, ale trochę trzeba kombinować:
1. Wzmacniacz Music Hall cd15.2.
2. Przetwornik D/A Arcam rDAC + jakiś napęd (np. DVD, albo niedrogi CD, a przyszłości dedykowany napęd CD).
3. Kable Chorda.

To byłby otwarty system na ew. zmiany w źródłach.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła