pl | en

Elektronika do Monitor Audio BX6

Witam!

Jestem na etapie wyboru zestawu audio: kolumny + wzmacniacz + CD, w późniejszym okresie też tuner radiowy. W chwili obecnej pomieszczenie, w którym miałby się znajdować sprzęt ma ok. 25 m2. Istotny wydaje się być fakt, iż chciałbym kupić zestaw, który służyłby raczej przez dłuższy okres czasu (przynajmniej w chwili obecnej nie planowałbym wczesnych zmian, rozbudowy) oraz nadawał się też do nieco większego salonu (potencjalna możliwość zmiany miejsca zamieszkania).
Pierwotnie zadeklarowana kwota wynosiła ok 6 - 7 tys. PLN. Po przeanalizowaniu wielu opinii, recenzji mój wybór (na razie teoretyczny) padł na Monitor Audio BX6 w połączeniu z zestawem NAD C326 + C515. Oczywiście na razie to tylko w teorii, bez sprawdzania "na żywo" (w moim mieście brak salonu ze sprzętem tej klasy, niezbędna jest wycieczka min. 50 km). W końcu postanowiłem usłyszeć, jak to wszystko się spisuje. W najbliższym salonie BX6 i owszem są, lecz NAD tylko na zamówienie (jak twierdzi pan z obsługi: "bo nie idą"). Poza tym raczej odradzano mi zakup tych właśnie modeli, określając je jako "za słabe" jednocześnie namawiając na model C355 + CD C545. Sprzęt nieco droższy, ale w sumie po przemyśleniach te 1500 zł więcej może być. Zamiast NAD-a panowie zaoferowali Cambridge Audio Azur 740 (wzmacniacz + CD za kwotę 5000 zł) lub Pioneer A-A6MK2 + PD-D6MK2. W poszukiwaniach biorę też pod uwagę zestaw Xindaka 06.

Bardzo proszę o poradę, sugestie. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Wojciech
Panie Wojtku!

Wybór sprzętu to zawsze indywidualna sprawa. Dlatego połączenia różnych komponentów powinno się dokonywać samodzielnie, ew. korzystając z rad innych. Tak się jednak składa, że znam te zestawy całkiem dobrze. I wydaje mi się, że jednak Monitor Audio najlepiej tu zagra z NAD-em, albo z… Music Hallem 15.2. Ten ostatni zestaw szczególnie mi się podobał i wydaje mi się, że można go kupić w ciemno. Jeśli jednak obstaje pan przy NAD-zie, też dobrze. Podstawowe modele spokojnie by wystarczyły, ale może zrobi pan inaczej – kupi wzmacniacz 326, a do tego przetwornik Arcam rDAC i jakiś niedrogi napęd? Nawet DVD. A kiedyś kupi pan dedykowany napęd i system jak nowy. Jeśli jednak nie chce pan komplikacji, to Music Hall 15.2 (ew 25.2 – jeszcze lepiej) wystarczą na długo.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła