pl | en

Wzmacniacz za 16 000 zł

Witam!

Minęło trochę czasu od mojego ostatniego pytania. Lecz nastąpiły pewne zmiany w moim systemie i musiałem nieco oswoić się z dźwiękiem. Skończyło się na wymianie źródła i niestety kolumn. Dźwięk pozbawiony był podstawy basowej i dopiero wymiana kolumn na B&W 805S załatwiła sprawę.
Niestety apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc teraz zastanawiam się nad wymianą wzmacniacza. Mój pokój jest niewielki, to prostokąt o bokach 3,5 na 4,5 metra, co daje około 16 metrów kwadratowych. Kolumny stoją na standach przy krótszej ścianie.

Słucham King Crimson, Genesis, Pink Floyd, Jethro Tull, Led Zeppelin, Black Sabbath, Porcupine Tree, ale również Tangerine Dream, Supertramp, Clannad i inne.

Obecnie słucham muzyki na:
wzmacniacz - Primaluna Prologue One
kolumny - B&W 805S
odtwarzacz - Arcam CD37
kable głośnikowe - Tara Labs Prism Helix 6
listwa - Gigawatt Pf-1
kabel do listwy - Tara Labs Prism AC Reference
interkonekt - QED Signature Audio

Jak wspomniałem, myślę o wymianie wzmacniacza w przedziale do 15-16 tysięcy, raczej tranzystorowego.
Oczekuję od wzmacniacza przede wszystkim, aby był uniwersalny (grał dobrze również ze słabo zrealizowanymi płytami ) oraz na niskich poziomach głośności (przy cichym słuchaniu ). Chciałbym również, aby był barwniejszy i miał lepszy bas niż Primaluna One (w zestawieniu, które posiadałem wcześniej Primaluna One plus Dynaudio Focus 110 bardzo podobała mi się średnica, niestety ze względu na małą podstawę basową i nieco rozjaśniony dźwięk sprzedałem Focusy 110).

Na mojej liście znalazły się wzmacniacze:
Moon I 3.3- pierwsze 5 W oddają w klasie A
Naim Supernait
Electrocompaniet ECI -5 (jest nowsza wersja ECI-5MkII DC )
Accuphase E-250
Luxman L-550AII

Myślałem również o Krellu S-300i, lecz spotkałem się z opiniami, iż gra dobrze dopiero na wyższych poziomach głośności.
Ostatnio pochlebne opinie zbiera również Audio Research VSi60. Chociaż to wzmacniacz lampowy, to nie wykluczam jego kupa, gdyby zagrał najlepiej. Może coś dzielonego, jak chociażby Cyrusy. Może jakieś inne sugestie.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam
JerzyWitam!

Bowersy to wymagające kolumny. Potrzeba im dość mocnego wzmacniacza. Jeślibym miał wybierać coś teraz, w tej chwili, to wybrałbym wzmacniacz ASR Emitter I. To fantastyczne urządzenie, uniwersalne, nigdy nie za jasne. Drugim wyborem byłby właśnie Moon. Nie znam Electrocompanieta, ani AR, więc trudno mi coś o nich powiedzieć. I ASR, i Moon to fajne urządzenia i w tym systemie zgrają dynamicznym, nasyconym dźwiękiem – ASR będzie bardziej „lampowy”.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła