pl | en

Linear Audio Research IA-30T

Witam Panie Wojtku:))))

.....słucham, słucham i słucham tego LAR-a (IA-30T). Najpierw zaznaczę, iż posiadam ten egzemplarz, który Pan testował, ale już nie do końca chyba ten sam, gdyż Pan Eugeniusz, tak mi się wydaje, w wyniku testu i Pana uwag dokonał małych zmian. Nie wiem jakie dokładnie (technicznie), ale porównanie zdjęcia z Pana testu i tego, co posiadam widać je chociażby po widocznych dużych kondensatorach pomiędzy transformatorami.....Cóż to, co najważniejsze, wysmakowane brzmienie daje o sobie znać od razu i nawet szkoda czasu na podłączanie Denona po to, by konfrontować. Być może wykop w stosunku do Japońca nie jest taki agresywny, ale chyba teraz dopiero mogę stwierdzić, że wcześniej był po prostu nienaturalny, taki "szpanerski". Kontrola, precyzja jest zaskakująca (LAR-a). Idąc dalej wchodzimy już na płaszczyzny, które deklasują PMA 2010ae bez najmniejszych problemów. Owszem - Denon jest szczegółowy, ale ja dziękuję za takie podanie szczegółów. Weźmy utwory z płyty "THE CREAM OF CLAPTON", których na Denonie słuchałem tylko dla wartości muzycznej, bo innej tam nie było. LAR pozwala wszystkie takie płyty słuchać ze spokojem i przyjemnością, a te dobrze nagrane przyprawiają o "gęsią skórkę" - zresztą Pewnie się Pan teraz uśmiecha, bo dobrze wiedział, że tak będzie:)) Idąc dalej, scena - o to chodziło i w głąb i wszerz..... Ale to, co piękne w LAR, to barwa!!! Aż nie możliwe, że konstruktorzy Denona tworząc tak solidne urządzenie wkładając tyle wysiłku pominęli taki ważny element, który deklasuje go już na samym wstępie. Naprawdę niesamowite uczucie smakować takiego dźwięku. Tu przy okazji muszę zwrócić uwagę na fakt, iż moje Amstaff Mini są porostu doskonałe i Pan Jurek Herzyk wykonuje naprawdę doskonałą robotę, co w rezultacie z LAR-em tworzy zgrany duet. Wykonanie LAR-a zaś to pełen profesjonalizm i mam nadzieje, że niezawodność, bo to widać na każdym kroku. A świecące wskaźniki podobają się nawet mojej żonie, a to oznacza, że musi być ładny:))

Bardzo Panu dziękuję za pomoc w złożeniu tej trudnej układanki w całość :)) Teraz kolej na słuchawki:)
I jeszcze jedno - moc LARa pozwala na nagłośnienie 21 m2 bez najmniejszego problemu do bardzo wysokich głośności. Czy testując go korzystał Pan też z kolumn HA Marcus, bo coraz bardziej o nich myślę?

Pozdrawiam
KonradPanie Konradzie!

Rzeczywiście uśmiecham się, ale z zadowoleniem co do dobrze wykonanej roboty. Wiem, że to fantastyczny wzmacniacz, ale nigdy nie można być pewnym, jak zagra w danym systemie. Ale z Harpiami nie mogło być źle- testowałem go z Dobermannami i nie mogłem się nadziwić, że za takie pieniądze mam tak dobry dźwięk. A z Marcusami będzie naprawdę świetnie! I mojej żonie też się podobał… Naprawdę się cieszę, że wszystko jest dobrze!

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła