pl | en

Jaki CD do Marantza PM7003

Witam i na wstępie życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Muzyka była i jest obecna w moim życiu od "maleńkości" do, powiedzmy, wieku bardziej dorosłego [mam 42 lata]. Moje możliwości finansowe są takie, jakie są i tu wyjątkiem chyba nie jestem. Moje fascynacje muzyczne?
Krótko - od Bacha do Laibacha i od Dead Can Dance do Dead Or Alive. Pokój to ok 16 m2 [kwadrat ]. Od kilku lat mam zestaw Yamahy AX-497 i CDX-397 + Jamo C403, nie pamiętam nazw kabli. Jakość [dźwięku] muzyki, jaka płynęła z zestawu była dla mnie jak najbardziej wystarczająca, lecz od dwóch miesięcy całkiem przypadkiem [z "pomocą" syna] zmieniłem integrę na Marantza PM7003, gra ona oczywiście z resztą zestawu i jest OK., ale syn, który "połknął" wzmacniacz Yamahy chciałby resztę, a ja z wygodnictwa wolę mieć jeden pilot. Stąd moja prośba o radę. Moje możliwości finansowe to 2500 zł. Mam możliwość nabycia Marantza CD5004 i Jamo C603 każde po 1100 zł, więc 300 zł zostałoby na "jakiś" kabelek. Nie wiem czy to dobry wybór [chodzi gł. o CD], czy może zacisnąć pasa i uszy [małżonka] i dozbierać na CD SA7003. Jeśli chodzi o głośniki, to chyba nie zagrają gorzej od niższego modelu?
Przepraszam za tak długi wywód, mam nadzieję, że nie zanudziłem i po cichu liczę na odzew.

Pozdrawiam serdecznie
KrzysztofPanie Krzysztofie!

Super, że syn w ogóle zwrócił uwagę na sprzęt – do dobry znak :)
Jeśli miałbym coś radzić, to proszę zacisnąć co się da i kupić 7003 – to bez porównania lepszy sprzęt. Lepiej kupić lepszy CD i gorszy kabel niż odwrotnie. Mam jednak kłopot z kolumnami – znam Marantza i wydaje mi się, że lepiej zagrałby z czymś bardziej wyrównanym tonalnie, cieplejszym. Przy 16 m2 najlepsze byłyby kolumny podstawkowe. Jeśli to pan przeżyje, to polecałbym Monitor Audio BX1 lub BX2. Jeśli jednak to musi być podłogówka, to Monitor Audio M4. Proszę w to celować i będzie naprawdę super!

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła