pl | en

Witam Panie Wojtku!

Od jakiegoś już dłuższego czasu czytam Pańskie artykuły oraz wszystko to co w świecie audio się dzieje-generalnie bardzo się tym interesuje. Już od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zbudowania przyzwoitego i jak najlepszego dźwiękowo systemu, oczywiście na miarę możliwości finansowych. Kiedy niedawno wygrałam zestaw kolumn Pylon Pearl 25 w konkursie zorganizowanym przez Pana na dziesięciolecie, postanowiłam że to właściwy moment  na poważne audio-ale do rzeczy.

Muzyka jakiej słucham jest przeróżna rock, pop, muzyka filmowa, muzyka elektroniczna, relaksacyjna czasem reggae, jazz, blues, klimaty typu Norah Jones, Dire Straits, Queen, Lady Pank, Dżem, Jarre, Kraftwerk, Ambra -wszystkiego po trochę. Generalnie zależy mi na dźwięku pełnym otwartym, czystym, dynamicznym i bardzo szczegółowym, abym odkrywała na nowo wszystkie nagrania i wydobyły się z nich wszystkie "smaczki"
Kolumny, jak już wcześniej pisałam, to nowe, lekko podrasowane Pylon Pearl 25.

Początkowo moim głównym źródłem będzie  odtwarzacz multimedialny Dune HD base 3D i muzyka w formacie FLAC puszczana z jego dysku wewnętrznego  i tu myślałam z czym można by go spiąć, bo zakładam że po analogu z wzmacniaczem będzie po prostu kicha, więc pewnie przydał by się jakiś DAC. I tu jest wybór między np. Arcam rDac lub irDac - ten drugi podobno dużo lepszy, do tego sterowanie z pilota (co ważne) i więcej wejść, co Pan o tym myśli, a może coś innego by się sprawdziło?

Teraz wzmacniacz. Jako że nie chciała bym zamykać sobie drogi do kina domowego to myślałam o wzmacniaczu z możliwością wejścia na końcówkę mocy tzn. z funkcją typu HT-bypass i tu myślałam o Music Hall a35.2, Atoll IN100, Creek Evolution 50a, Indiana Puro 800 (ten ma nawet wbudowanego DAC-a),a może coś innego?

Kable: na razie posiadam kabel analogowy 2x RCA Chord Chameleon Silver Plus i potrzebuję jeszcze głośnikowe i tu myślałam o Chord Odyssey 2 oraz żeby spiąć ewentualnie z DAC Chord Prodac - co Pan o tym myśli bądź coś innego?

A tak na przyszłość myślałam o jakimś dobrym transporcie. Jednakże myślę, że przyszłościowym rozwiązaniem byłoby granie z plików po analogu do wzmacniacza i tu na myśl przychodzi mi combo jakim jest Coctail Audio x30 ewentualnie teraz będzie wchodził na rynek jego następca x40, którego specyfikacja wydaje się duuużo lepsza - co Pan sądzi o takim rozwiązaniu i jak z jakością jego dźwięku? A może jest jakiś inny odtwarzacz strumieniowy spełniający podobne wymagania? Idealnym rozwiązaniem jest tu też możliwość zainstalowania wewnątrz dysku twardego. Mam również koncepcje odtwarzacza Music Hall c-dac15.3 to transport CD i zarazem wbudowany DAC, wtedy zewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy byłby zbędny, tylko jak z  jakością tego DAC-a, oraz samego odtwarzacza, gdyż słyszałam od mojego brata, że odtwarzacze CD Music Halla bywały wadliwe. Ale to rozwiązanie również wydaje się ciekawe, mam odtwarzacz płyt oraz DAC do którego mogłabym wpiąć Dune.

Reasumując moim wstępnym  wyborem o jakim myślałam byłoby:
1: Transport :Dune HD Base 3D
2: DAC: Arcam irDac bądź rDac (chyba że nie ma sensu bawić sie w DAC-a, bo i tak Dune jest kiepskim transportem i od razu zainwestować w urządzenie typu Coctail Audio i nie wydawać pieniędzy na DAC-a), bądź dwa w jednym odtwarzacz płyt i DAC-Music Hall c-dac 15.3.
3: Wzmacniacz: Music hall a35.2.
4: Kable: Chord (tu nie wiem jakie modele).

Generalnie mam niesamowity mętlik w głowie i tu zdaje się na Pańskie doświadczenie w tym temacie co by się idealnie sprawdziło i faktycznie była spora różnica w porównaniu do tego co mam Jakby mógł mi Pan zaproponować powiedzmy ze dwa zestawy (konfiguracje), co by się idealnie sprawdziło - byłabym niezmiernie wdzięczna. Nadmieniam, że nie chcę przeznaczać na to jakiejś fortuny, wszystko w granicach rozsądku. Przepraszam, że tak się rozpisałam, mam nadzieję, że mi Pan fachowo doradzi i będę w 100% usatysfakcjonowana.

Z góry dziękuje serdecznie i pozdrawiam
Beata

Pani Beato!

Przede wszystkim jeszcze raz gratuluję kolumn! Można na nich zbudować fajny system na lata. A w takim przypadku najważniejsza zasada, to nie szkodzić.

Pylony ładnie współpracują z szeroką gamą wzmacniaczy, ale jeślibym do nich konkretnie coś wybierał, to byłby to Atoll IN100. Music Hall też jest super, ale musiałaby pani je porównać. Pylony słyszałem z Atollem i wiem, że razem dobrze grają.
Jeśli chodzi o źródło, to rzeczywiście irDAC jest najlepszą opcją. I słuchałbym z Dune dopóki nie przyjdzie czas na dalsze zakupy (a to z czasem przychodzi). I dopiero wtedy zobaczyłbym, co jest na rynku – sytuacja w odtwarzaczach plików jest tak dynamiczna, jak w komputerach.
Kable głośnikowe i cyfrowy – Chordy, najdroższe, na jakie są pieniądze. Kable sieciowe – Supra.

Pozdrawiam serdecznie
Wojtek Pacuła