pl | en

Dobry wieczór!

Nie pierwszy raz wydaje mi się, że znalazłem się w miejscu kluczowym, by podjąć decyzję o końcu poszukiwań mojego zestawu stereo. Co do elektroniki - temat zamknąłem: wzmacniacz Simaudio Moon 340 i plus CD Moon 360. Jak na moje potrzeby, to naprawdę trafienie w punkt.

Teraz rzecz bardzo ważna, by zakończyć ciągłą gonitwę potrzebuję dobre monitory, oczywiście w miarę moich możliwości tj. do 10 000 zł. Obecnie słucham na starszych Dynaudio Contour 1,1 i jest naprawdę OK., nic nie męczy muzyka wciąga, a to ważne. Ale człowiek zawsze chce lepiej i pomyślałem o Dynaudio Focus 160, to nowsza konstrukcja i słyszałem o nich dużo dobrego. Czy w stosunku do moich Dynaudio Contour 1,1 mogę liczyć na zauważalną poprawę, idąc tą samą drogą prezentacji dźwięku? A może się zrujnować i zakupić Dynaudio Special 25? Tylko czy w 16 metrach mi się nie zagotują?

I jeszcze na koniec ProAc d2, też lubię tę szkołę grania i często spotkałem właśnie ProAc d2 plus Moon 340, 360 właśnie połączone z nimi, zarówno Dynaudio, jak i ProAki podobają mi się bardzo, mimo że są od siebie różne. Więc proszę Panie Wojtku, konkretnie, wydać mi rozkaz: KTÓRE ?

Pozdrawiam
Jacek

Panie Jacku!

W wojsku nie byłem, więc pewnie wydam panu rozkaz nieregulaminowo: proszę posłuchać najpierw Focus 160, a potem C1 Platinum. Jeśli lubi pan dźwięk Dynaudio, to nie widzę powodu, żeby to zmieniać. Seria Focus jest świetna i będzie sporo lepiej niż z 1.1. Ale z drugiej strony dopiero C1 Platinum to prawdziwy high-end. Jestem pewien, że jakiś sensowny salon przygotuje panu taką prezentacje, z pana elektroniką. To duże pieniądze i nie ma się gdzie spieszyć i trzeba wymagać poświęcenia dla siebie czasu.

ProAca nie słyszałem bardzo dawno, więc nie wiem, co panu powiedzieć. Ale posłuchałbym też, koniecznie, Sonus faber Olympica 1 – jak się rujnować, to na całego :)

Reasumując: Focus 160 – super. Ale zaraz będzie pan kombinował, co by tu zmienić, a to nie ma sensu, lepiej słuchać muzyki. Jeśli więc byłby pan w stanie (np. na raty) kupić droższe monitory, to proszę podzwonić po salonach, czy któryś przygotuje panu odsłuch C1 Platinum i Olympica 1. jeden z nich zostanie z panem na bardzo długo, może na zawsze. I nic się nie zagotuje, gwarantuję :)

Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Pacuła