pl | en

Kolumny VIVID Audio
w Polsce

Firma Audio System została dystrybutorem jednego z najciekawszych w ostatniej dekadzie producentów high-endowych kolumn. Nazwa Vivid Audio z pewnością jest dobrze znana tym, którym nie są obce światowe wystawy audio, choćby w formie relacji z zagranicznych magazynów, czy przeróżnych blogów i forów.
Zespół Vivid Audio ma za sobą cztery dekady doświadczeń w tworzeniu produktów o walorach jakościowych dalece wykraczających poza to, co było dotychczas określane jako innowacyjne czy niespotykane. Celem firmy jest wytwarzanie kolumn przodujących w świecie systemów high-end.

Praktycznie wszystkie elementy każdej z kolumn Vivid Audio są albo unikalne i niespotykane, albo też dopracowane w znacznie większym stopniu niż w produktach konkurencji. Każdy podzespół składający się na kolumnę głośnikową został przemyślany od podstaw i poddany innowacyjnym metodom analizy, aby uzyskać najwyższy poziom wykonania i funkcjonalności. Vivid Audio szczyci się tym, że projektuje i produkuje swoje przetworniki samodzielnie, we własnej hali produkcyjnej.

W skład zespołu Vivid Audio wchodzi legenda high-endu, mieszkaniec angielskiego Brighton Laurence Dickie, który wyrobił sobie markę tworząc obudowy typu Matrix dla brytyjskiego B&W, a także flagowe, obecnie już kolekcjonerskie kolumny B&W Nautilus. Mając mnóstwo pomysłów na dalsze udoskonalenia kolumn Dickie wniósł prawdziwą obfitość innowacji do stosunkowo niedawno powstałej firmy.

Warto zwrócić uwagę, że większość recenzji produktów Vivid Audio kończy się podobnie do tej:
„Czy Vivid Audio G1Giya to najlepsze kolumny jakie kiedykolwiek słyszałem? Tak. Od dzisiaj będą moim wzorcem. Niezależnie od tego, czy stać Cię na nie powinieneś ich odsłuchać, by dowiedzieć się czego dokładnie należy oczekiwać po prawdziwie high-endowej kolumnie.”
- Wes Phillips, „Stereophile”, lipiec 2010 – recenzja Vivid Audio G1Giya

O tym, że rozwiązania Vivid Audio wyprzedzają swoją epokę świadczy fakt, że model K1 zaprezentowany w 2004 r. został uznany przez najbardziej prestiżowy magazyn branżowy produktem roku 2012. Audiofile potrzebują najwyraźniej trochę czasu na pozytywną zmianę swojej świadomości.

Źródło: Audio System