pl | en

Piąta prezentacja z cyklu „Audiofil”
 

Piotr Guzek MPRESARIAT zaprasza na piątą i ostatnią w tym roku prezentację domowej aparatury audio z cyklu „Audiofil”. Odbędzie się ona w pierwszy weekend października, w dniach 5.-6.10., w Radisson Blu Hotel, przy ul. Purkyniego 10, 50-156 Wrocław, w Sali Konferencyjnej „Akademia”, na 1. piętrze, w godzinach 12.00 – 20.00.

Tym razem gospodarzem będzie prężnie działająca wrocławska „Galeria Audio”, która sama przedstawia się jako miejsce, w którym można nie tylko zakupić dobrej klasy sprzęt na każdą kieszeń, wymienić aktualnie posiadany system na nowy, ale które jest również miejscem spotkań towarzyskich przy dobrej kawie.
Zaprezentowane zostaną dwa zupełnie różne systemy. Jeden zbudowany w oparciu o elektronikę półprzewodnikową brytyjskiej firmy Leema Acoustic, drugi składający się z urządzeń lampowych amerykańskiej firmy Manley Labs. Oba systemy współpracować będą z duńskimi kolumnami Davone Audio. Wykorzystaną zostaną dwa modele tego producenta, mniejsze Davone Ray i większe Davone Grande. W obu systemach muzyka odtwarzana będzie z odtwarzacza CD - Leema Antila II i gramofonu dps 2 niemieckiej firmy Bauer Audio.
Piąta tegoroczna prezentacja stworzy możliwość zapoznania się przede wszystkim z urządzeniami krótko istniejącymi na polskim rynku audio. Co warto o nich wiedzieć?

Lema Acoustic to założona w 1998 roku przez dwóch inżynierów BBC firma, której pierwszy produkt, monitory studyjne Xen, przeznaczony był na rynek profesjonalny. Sława tych niewielkich zestawów bardzo szybko dotarła do entuzjastów Hi-Fi i stała się motorem napędowym kolejnych projektów.
W tej chwili Leema to kompletna oferta sprzętu audio, wielokrotnie nagradzana przez uznane magazyny świata Hi-Fi i Hi-End. To, obok Naima i Linna, trzeci największy producent sprzętu audio na rynku brytyjskim.

Davone Audio - produkty tej duńskiej marki to unikalne połączenie designu i wyrafinowanego dźwięku. Łukowy kształt obudowy wyróżnia kolumny Davone pod względem estetyki, ale także doskonale tłumi wibracje, które powstają w klasycznych, prostopadłościennych obudowach. Obudowa kolumny to także unikalna, 16-to warstwowa kompozycja, która skutecznie rozprasza energię.

Bauer Audio - firma założona przez Willibalda Bauera – jest owocem jego pasji do analogowego brzmienia. Konstruktor interesował się gramofonami już od lat młodzieńczych, a w 1999 roku skonstruował pierwszą ewolucję dps-a, którego nazwa pochodzi od niemieckiego słowa gramofon - der Plattenspieler. Czerpiąc z designu Linn LP12 i produktów Well Tempered Lab, stworzył konstrukcję o minimalistycznej formie i doskonałym, analogowym brzmieniu. Obecnie w ofercie firmy znajduje się jeden produkt, w dwóch wersjach - dps2 i dps3.

Poniżej wykaz wszystkich prezentowanych urządzeń:
- źródła: CD Leema Antila II, gramofon dps 2,
- wzmacniacz tranzystorowy: Leema Tucana II,
- elektronika lampowa: przedwzmacniacz Manley Neo-classic 300B preamp, monobloki Manley Snapper, przedwzmacniacz gramofonowy Steelhead Manleya,
- zestawy głośnikowe: Davone Ray, Davone Grande,
- kable głośnikowe i interkonekty: Leema Linx(Chord),
- kable zasilające i filtr sieciowy: Chang Ligtspeed.

Zapraszam bardzo serdecznie, koniecznie weźcie Państwo ze sobą swoje ulubione płyt cyfrowe i analogowe, wstęp wolny!

Autor projektu: Piotr Guzek