pl | en

Aurender W20
Odtwarzacz plików

Firma Premium Sound została wyłącznym przedstawicielem firmy AudioSolutions.
Nowy Aurender W20 firmy TV Logic jest już dostępny w POLSCE. Jest to urządzenie najwyższej jakości wyposażone w dyski pojemności 6 TB, podręczną pamięć SSD – dla aktualnie odtwarzanych plików – o pojemności 240 GB, port Ethernet do połączenia z siecią oraz pełen wachlarz wyjść cyfrowych [BNC, koaksjalne, AES/EBU, optyczne oraz dedykowany dla audio port USB 2.0]. Serwer W20 może współpracować z wieloma przetwornikami cyfrowo-analogowymi i jest jednym z zaledwie kilku produkowanych obecnie serwerów zdolnym do współpracy z zewnętrznymi ultraprecyzyjnymi zegarami i pozwalającym na przesyłanie danych w trybie dual-wire.

Dane na wyjściu serwera W20 [bit perfect] są praktycznie wolne od szumu i jittera. W20 jest pierwszym serwerem, w którym wyeliminowano szum zasilania. Prąd do układów audio dostarczają tu bowiem akumulatory LiFePO4. Dwa banki akumulatorów działają naprzemiennie – gdy jeden zasila urządzeniem drugi się tym czasie ładuje. Zmiana banku następuje automatycznie gdy stan naładowania aktywnego banku baterii zbliża się do minimum. Pozwala to również wyeliminować jitter wynikający z zasilania prądem zmiennym. Jest jeszcze trzeci bank, który pozwala na poprawne zamknięcie systemu bez utraty danych w sytuacji gry nastąpi przerwa zasilania z sieci.

Dodatkowo, w serwerze W20 zastosowano pętlę PLL [phase locked loop] opartą o programowalne bramki FPGA współpracujące z precyzyjnym zegarem OCXO [oscylator kwarcowy o kontrolowanej temperaturze pracy]. W połączeniu z eliminacją wentylatorów, dokładnym ekranowaniem newralgicznych układów oraz jednostką sterującą i układami audio stworzonymi od podstaw dla tego serwera umożliwiło to zredukowanie jittera do zupełnie pomijalnych wartości.

Do sterowania serwerem W20 przeznaczona jest aplikacja Aurender iPad(R) App zoptymalizowana pod kątem szybkości i wygody pracy. Oprócz funkcji znanych z innych serwerów muzycznych, Aurender iPad App pozwala również, między innymi, zmieniać częstość próbkowania, oceniać [w 5-cio gwiazdkowej skali] wszystkie utwory, automatycznie tworzyć playlisty, zmieniać wielkość wyświetlanych okładek płyt i przypisywać własne nazwy przyciskom wyszukiwarki. Dzięki temu wyszukiwanie i odtwarzanie muzyki z własnej kolekcji jest szybkie i łatwe.

Rekomendowana cena detaliczna serwera Aurender W20 wynosi 72 240 zł.

O firmie TV Logic
TV Logic to firma założona w 2002, która szybko stała się jednym ze światowych liderów w zakresie produkcji profesjonalnych produktów przeznaczonych dla telewizji HD/UHD. W Korei zdobyła 80% rynku. TV Logic otrzymała wiele nagród za jakość swoich rozwiązań.

Oprócz monitorów firma TV Logic rozwija również linię high-endowych serwerów muzycznych, cyfrowych rejestratorów obrazu i tworzy dla nich oprogramowanie. Produkty TV Logic można znaleźć w wielu studiach telewizyjnych, studiach filmowych, parkach rozrywki i innych miejscach na całym świecie.

Źródło: Premium Sound