pl | en

Tannoy Mercury Vi
Nowa seria kolumn szkockiego producenta

Firma Tannoy wprowadza na rynek zmodyfikowaną wersję budżetowej linii Mercury V o oznaczeniu Mercury Vi. Opierając się na sukcesie najtańszej linii, Szkoci postanowili zaoferować znacznie więcej muzykalności zachowując sugerowane ceny detaliczne i zapewniając tym samym doskonały stosunek ceny do jakości brzmienia.

Kluczem do najwyższej jakości linii Mercury Vi jest całkowicie nowa magnezowo-aluminiowa kopułka głośnika wysokotonowego. Nowy zaawansowany technologicznie stop metali zapewnia zwiększenie modułu skrętnego kopułki, a tym samym spycha spadek reprodukcji najwyższych tonów w ekstremalnie wysokie zakresy. Teraz głośnik wysokotonowy (Wideband) zdolny jest do reprodukcji najwyższych dźwięków aż do 53 kHz i zapewnia wszelkie zalety towarzyszące swobodnemu przetwarzaniu tak wysokich częstotliwości.

W nowej linii Mercury Vi zastosowano zwrotnice do budowy których wykorzystano elementy najwyższej jakości jak: okablowanie z posrebrzanego przewodu, czy stosowane w Differential Material Technology (DMT) tłumienie kondensatorów. Zostały one zaprojektowane tak by bezproblemowo zintegrować nowy głośnik wysokotonowy ze sztywną i lekką papierową membraną nisko-średniotonową, co zapewniło zwiększoną muzykalność i zwiększoną detaliczność kolumn, głębszą i precyzyjniejszą reprodukcję basu.
We wszystkich produktach wchodzących w skład linii Mercury Vi zastosowano zmodyfikowane gniazda głośnikowe, większe i zapewniające lepsze mocowanie przewodów co skutkuje lepszym transferem sygnału sterującego. Flagowy model V4i umieszczono na cokole, co znacznie poprawiło jego stabilność i poprawiło reprodukcję basu i precyzję stereofonii.

W skład linii Mercury Vi wchodzą cztery modele: podstawkowy V1i, podłogowy V4i, centralny VCi, innowacyjny naścienny surround VRi. Wszystkie są do siebie dźwiękowo dopasowane, tak więc możliwe jest swobodne budowanie systemów wielokanałowych. W zakresie najniższych częstotliwości idealnie pasuje do nich np. TS 2.10.
Kolumny dostępne są w kolorach: sugar maple lub dark walnut, z elementami ze szczotkowanego aluminium.

Ceny:
Vi4 - 1.299 zł/szt.
Vi1 - 1.199 zł/para
ViC - 999 zł/szt.
ViR - 999 zł/ para

Źródło: EIC