pl | en

Ancient Audio
OSLO MASTER

Zeszłego roku Ancient Audio opracowało mały, aktywny monitor Studio Oslo. W założeniu była to ciekawostka - propozycja dla mniej zamożnych audiofilów. Pomyślany jako narzędzie do niewielkich studiów nagraniowych, minimonitor okazał się idealnym urządzeniem do domowego użytku. Niska cena, mały wymiary, bezpośredni i żywy dźwięk, w połączeniu z odtwarzaczem CD, komputerem, telewizorem czy nawet telefonem komórkowym okazały się hitem - brak było takich produktów na rynku.

Sukces Studio Oslo (najlepiej sprzedający się produkt Ancient Audio) skłonił firmę do opracowania większej konstrukcji. Impulsem było projekt systemu audio do fortepianu hybrydowego. Prawidłowe odtworzenie dźwięku tego królewskiego instrumentu wymaga zachowania idealnej barwy, dynamiki , rozdzielczości. Po niewielkich przeróbkach powstał samodzielny produkt - Master Oslo. Do Studio Oslo nawiązuje koncepcją - aktywny minimonitor oparty na głośniku szerokopasmowym. Zastosowano w nim jednak większy głośnik, co zdecydowanie poprawiło bas, ale także i efektywność. Większy głośnik może być mocniej obciążony, jest zasilany znacznie mocniejszym wzmacniaczem. Z kolei nowy procesor dźwiękowy poprawił rozdzielczość i neutralność średnicy.

Neutralny dźwięk o sporej skali umożliwia wykorzystanie kolumn nie tylko do nagrywania, ale także i do masteringu. Stąd nazwa - Master Oslo.

Profesjonalny rodowód zdradza para wejść XLR. Można też podłączyć dowolne źródło sygnału przez dwie pary złącz RCA o różnych czułościach . Niższa czułość wystarcza do urządzeń hi-fi jak odtwarzacz CD czy DAC. Wyższa jest dopasowana do komputera, telewizora czy też telefonu komórkowego - obecnie najpopularniejszego źródła muzyki młodej generacji. Wszystkie wejścia są aktywne, doprowadzone do miksera sygnału.
Podobnie jak Studio Oslo, sercem Master Oslo jest oryginalny procesor sygnałowy. Zaprojektowany dla perfekcyjnego odtworzenia fortepianu musiał sprostać najwyższym wymaganiom. Stąd prace nad jego opracowaniem trwały ponad rok.

Obudowy są sztywno połączone z podstawą. Wylot otworu bass-reflex jest również skierowany w dół, ale strumień powietrza jest kierowany przez szczelinę na przód i boki. Znacznie mniejsze są drgania przenoszone na stół w porównaniu do poprzedniego modelu. Podstawa jest integralnie związana z kolumną, dobrze też wpłynęła na jej stabilność.

Większy poziom dźwięku i basu umożliwia swobodne granie w większych pomieszczeniach. W większości przypadków nie trzeba korzystać z subwoofera. Oczywiście, kiedy potrzebujemy naprawdę sporych poziomów dźwięku, dedykowany subwoofer Sub Oslo może jeszcze poprawić dynamikę na basie. Swobodną instalację w warunkach domowych ułatwią dedykowane podstawki.

Dzięki wysokiej jakości dźwięku i małym wymiarom "Master Oslo" będą dobrym narzędziem do nagrań terenowych. Dla tych, którzy sporo podróżują praktyczna będzie profesjonalna , solidna skrzynka transportowa.

Podstawowe dane:

- głośnik szerokopasmowy 11,6 cm
- wbudowany wzmacniacz o mocy 2 x 50 W
- zaawansowany procesor sygnałowy
- barwa tonów dla niskich i wysokich częstotliwości
- profesjonalne wejścia XLR
- wejścia RCA o czułości 1 V rms ( CD, DAC ) oraz 0,5 V rms ( komputer, telefon, TV )
- wszystkie wejścia aktywne - funkcja miksera
- wyjście na subwoofer
- wydajny zasilacz 24 V
- możliwość zasilania z akumulatora
- dedykowane podstawki ( opcja )
- dedykowana solidna skrzynia transportowa (opcja)
- dedykowany subwoofer - Sub Oslo (opcja)
- wymiary max ( 270 x 126 x 270 mm) ( wys. x szer. x głęb.)
- waga : 6 kg
- wykończenie standartowe : naturalny fornir ( heban ) , czarny wysoki połysk, biały wysoki połysk
- wykończenie na zamówienie : dowolny legalny naturalny fornir, dowolny kolor z palety RAL


Źródło: Ancient Audio