pl | en

TRANSPORT PLIKÓW – ALE JAKI?


Dzień dobry Panie Wojtku!

Zwracam się do Pana z ogromną prośbą o pomoc w wyborze docelowego transportu strumieniowego wysokiej klasy z wyjściem USB, który będzie przesyłał sygnał do DAC-a. Obecnie posiadam Auralica Ariesa Mini, który jest podłączony kablem Ethernet do routera Fun Box 2.0 firmy Orange a następnie kablem USB podaje sygnał do Chorda Qutesta. Muzyki słucham wyłącznie z Tidala Hi Fi. Sterowanie odbywa się za pomocą tabletu Apple IPad mini 4.

Niestety nie jestem do końca zadowolony z jakości uzyskiwanego dźwięku. Mam w planie wymienić posiadanego Auralica Ariesa Mini na jakiś wyraźnie lepszy transport strumieniowy, co pozwoli zdecydowanie poprawić jakość dźwięku z Tidala.

Koncepcji mam kilka:
· Lumin U1 mini
· Silent Angel Munich M1T (sam transport) - on chyba nie dekoduje MQA
· Auralic Aries G1
· ewentualnie IFI Audio Zen Stream, ale tutaj ponoć obsługa jest skomplikowana

Nie wiem tylko czy wymienione transporty strumieniowe są na tym samym poziomie jakościowym. Zastanawiam się również czy na razie nie zacząć od zakupu przełącznika LAN np. Silent Angel Bonn 8 z zasilaczem Silent Angel Forester F1 a następnie wybrany transport np. Silent Angel Munich M1T. Czy od razu np. tylko Lumin U1 mini i po sprawie, czy i tak potrzebny będzie switch i zasilacz. Zastanawiam się jeszcze czy warto zmienić standardowy zasilacz w routerze Fan Box 2.0 na jakiś inny. Czy to poprawi jakość dźwięku, czy lepiej skupić się tylko na zasilaczu do switcha. Nie mam w planach korzystania z Roona ani komputera.

Jaki transport Pana zdaniem prześle najlepszą jakość dźwięku do DAC-a przy korzystaniu z Tidala Hi Fi? A może w ogóle nie ma sensu wydawać kolejnych pieniędzy na ten cel, gdyż bez względu na zastosowany transport i tak jakość muzyki z Tidala będzie niskiej jakości i niewiele to zmieni?
Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu moich dylematów.

Obecnie posiadam następujący zestaw:
- wzmacniacz zintegrowany Primare i25
- przetwornik Chord Qutest z zasilaczem liniowym Sbooster (w przyszłości możliwy zakup przetwornika wyższej klasy)
- odtwarzacz strumieniowy Auralic Aries Mini wraz z zasilaczem Tomanka
- kolumny podłogowe Akkus Monolith F2 (w planach zakup kolumn wyższej klasy)
- kable RCA : Wireworld Gold Eclipse 7
- kable głośnikowe Equilibrium Tune 33 Light
- kabel USB Witreworld Starlight 7
- kabel Ethernet Witreworld Starlight Cat 8
- kable zasilające Furutech
- pokój około 21 m2 o żywej akustyce

Pozdrawiam,
Paweł


Witam panie Pawle!

Ponieważ słucha pan przede wszystkim Tidala sprawa jest prosta: IFI Audio Zen Stream. Jego obsługa jest trochę kłopotliwa tylko jeśli słucha pan naprzemiennie z lokalnego serwera (NAS-a)i z Tidala, ponieważ ma on dla Tidala „tryb ekskluzywny", w którym wyłącza wszystkie systemy niezwiązane ze streamingiem. I ten tryb trzeba za każdym razem uruchamiać lub wyłączać. Natomiast kiedy to tylko Tidal, sprawa jest banalnie prosta. Jeden z moich przyjaciół, członek KTS, kupił go i jest bardzo zadowolony, więc zakładam, że i pan będzie:)

Warto przy tym pamiętać o jak najlepszym zasilaniu - zarówno transportu, jak i routera. Zresztą specjalizowany przełącznik LAN z czasem też się przyda. I proszę nie zapominać o dobrych kablach USB i LAN, to wszystko słychać.

Porządek kupowania: transport, kabel USB, kable LAN, zasilanie dla transportu, przełącznik LAN, zasilacz do przełącznika LAN.

Mam nadzieję, że pomogłem :)

Pozdrawiam serdecznie,
Wojtek Pacuła