pl | en

SŁUCHAWKI ZA OK. 2000 zł


Dzień dobry Panie Wojtku!

Ponownie, jak bumerang, wracam i dopytuję o sugestie i kierunki eksploracji świata audio:).

W zeszłym roku, do obecnego zestawu (Atol CD 100, Atol IN 100, AudioAcademy Phoebe III, Beyerdynamic DT880 250 Ohm), doszły nowe pozycje. DAC i wzmacniacz słuchawkowy (Topping E50, Topping L50). Na ten moment spięte kablami TRS od Hosa (Pro Stereo Interconnect Dual REAN 1/4 in TRS to Same).

Oczywiście wrócił temat kolejnych słuchawek. I jak kiedyś wspominałem o Sennheiserach, to po odsłuchu modelu HD660, raczej mi się Sennheiserów odechciało. Słuchałem jeszcze Hifiman Sundara, które też jakiegoś kolosalnego wrażenia na mnie nie zrobiły. Ale chcę im dać jeszcze jedną szansę. Dlaczego? A dlatego, że ostatnio słuchałem Avantone Planar Red (w warunkach domowych) i te słuchawki zrobiły na mnie bardzo, bardzo dobre wrażenie:). I to chyba właśnie w konstrukcjach planarnych będę szukał tych „docelowych" nauszników.

Będę wdzięczny za jakieś pomysły, co można jeszcze wpisać na listę do odsłuchów. Budżet do 2 tys. zł.

Serdecznie pozdrawiam,
Łukasz


Witam panie Łukaszu!

Prawdę mówiąc jeśli chodzi o słuchawki planarne w tej cenie, to nie ma zbyt dużego wyboru... Avatone niestety nie znam. Idealne byłyby Audeze LCD-2, są teraz na wyprzedaży za 2999 zł, ale to spora różnica w zakładanej cenie.

A może po prostu powinien pan pozostać przy Avatone?

Pozdrawiam, Wojtek Pacuła

Dzień dobry!

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.

Nie chcę się ograniczać do planarów, jeżeli chodzi o sugestie:). Ale fakt, Avantone zrobiły na mnie wrażenie. Oczywiście, jak się uda,to posłucham Audeze LCD-2, czy też nowych Hifiman Edition XS. Ale jak różnica nie będzie istotna i proporcja między jakością (dźwięk) a ceną okaże się zbyt duża, to chyba faktycznie zostanę przy Avantone Planar.

Jeżeli coś wpadnie Panu do głowy, proszę dać znać.

Serdecznie pozdrawiam,
Łukasz