pl | en

JAK TO JEST Z TYMI PODŁOGÓWKAMI?


Dzień dobry Pani Wojciechu!

Bardzo dziękuję za poradę w kwestii wzmacniacza - Mark Levinson 5805 zakupiony! Jak to jednak w życiu bywa, człowiek cały czas poszukuje :-). Moje pytanie dotyczy głośników - aktualnie używam Dynaudio Contour 20 (pozostałe elementy to ML 5805, Accu DP430, okablowanie Cardas Clear XLR + Clear Cygnus speaker).

Po wizycie u jednego znajomego, który posiada kolumny podłogowe, zastanawiam się, czy nie warto byłoby pójść w tę stronę, szczególnie, że lubię od czasu do czasu posłuchać rocka i metalu. Na forach, w pismach branżowych itd. cały czas pisze się, że podłogówki do dużych pomieszczeń, a monitory do mniejszych (mój pokój to ok. 19 m2 i wysokość 2,3 m, jednak nie wykluczone, że w przyszłości może to być większe pomieszczenie). Czy takie postawienie sprawy ma uzasadnienie, czy może nie należy się bać wstawienia podłogówek do mojego pokoju? A jeśli tak, to jakie podłogówki w porównywalnej cenie do Contourów 20 widziałby Pan w moim zestawie?

Pozdrawiam serdecznie,
Krystian


Panie Krystianie!

Przede wszystkim gratuluję systemu, wygląda niezwykle godziwie :)

Jeśli chodzi o kolumny, to generalnie to prawda – mniejsze kolumny do mniejszych pomieszczeń, ze względu na problemy z basem. Ale 19 m to nie jest taki mały pokój i niewielkie głośniki podłogowe bez problemu by się tam odnalazły. Nie wiem, czego pan oczekuje po nich, ale posłuchałbym, przede wszystkim, któreś kolumny Audiovectora. Szybki, czysty dźwięk, ale i świetne, delikatne wysokie tony.

No i zawsze jest opcja kolumn REVEL, przecież Harman jest projektowany, między innymi, z nimi. A to fantastycznie brzmiące konstrukcje za naprawdę nieduże pieniądze. I nie sądzę, żeby miał pan problem z basem, jeśli tylko ma pan jakoś pomyślany pokój, to jest jeśli są tam powierzchnie pochłaniające, jak kanapa, dywan, jakieś regały z książkami czy płytami itp.

Pozdrawiam serdecznie,
Wojtek Pacuła