pl | en

NAD+ DALI....I CO DALI?


Dzień dobry!

Na początku chciałbym zaznaczyć, że nie jestem wyrafinowanym audiofilem, ale lubię posłuchać muzyki dobrej jakości. Przez ostatnie kilka lat moje zainteresowanie muzyką ograniczało się tylko do jej słuchania. Z braku czasu nie interesowałem się nowinkami technicznymi i nie czytałem fachowej prasy.

Ale do rzeczy. Mój obecny system to głośniki Dali Ikon 6, wzmacniacz NAD C352 i odtwarzacz CD Technics SL-PS 740. Brawo dla Technicsa - 30 lat bez awarii. Interkonekt to QED Qunex , kable głośnikowe QED Matrix. Słucham bardzo różnej muzyki - od Dead Can Dance poprzez Pink Floyd i Dire Straits do AC/DC i Siekiery („Nowa Aleksandria” to jedna z moich ulubionych płyt). W obecnym systemie brakuje mi trochę basu, a przy wyższych poziomach głośności wysokie tony potrafią zakłuć w uszy.

Chciałbym odnowić system i w związku z tym mam kilka pytań:

1- Jaki odtwarzacz CD poprawi jakość brzmienia - wzmacniacz i głośniki chciałbym pozostawić. Mój budżet na zakup CD to 5-6 tys. zł.
2- Chciałbym do systemu wpiąć telewizor , aby oglądać filmy z dźwiękiem na głośnikach. Czy kupić CD, który może pracować jako DAC, czy oddzielny DAC?
3- Pozostaje jeszcze kwestia streamingu. Myślałem o kupnie na początek DAC Magica 200 od CA. Źródłem byłby wówczas laptop. Później zamieniłbym DAC-a na jakiś odtwarzacz plików.

Jak Państwo widzicie pytań jest wiele i możliwości rozwiązań jeszcze więcej. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam
Sławomir
Panie Sławomirze, a proszę powiedzieć, jak ważne są dla pana płyty CD? W jakiej proporcji do plików zamierza je pan odtwarzać? Wtedy będzie mi łatwiej coś wymyślić :)

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła

Dzień dobry!

Obecnie słucham tylko płyt CD. Ale opinie o jakości muzyki z plików skłoniły mnie do zainteresowania się tematem. Chciałbym po prostu jakoś ten temat zapoczątkować , dlatego wspomniałem o DAC Magicu 200.
I dla żony chciałbym wpiąć w mój system telewizor.

Pozdrawiam
Sławomir
Witam!

Myślę, że to dobry kierunek - Technics jako transport i DAC. A CA DAC Magic 200 to świetne urządzenie. Ale proszę posłuchać czy sprawdzić też SMSL M500 (http://highfidelity.pl/@main-3744&lang=), znajomy z KTS-u to ma i sobie bardzo chwali.

Niezależnie, który pan wybierze, będzie pan miał otwartą drogę do plików/Tidala. Laptop to sensowne źródło, ale kiedy pan usłyszy, co robi dobry transport, nie będzie pan już chciał inaczej słuchać plików :)Znajomy o którym mowa ma transport Zen firmy iFi Audio.

A TV podepnie pan przez wejście optyczne lub analogowo, telewizor powinien mieć takie wyjścia. Jeśli nie, to trzeba się będzie zastanowić albo nad przejściówką z HDMI, albo nad wzmacniaczem z wejściami cyfrowymi, w tym HDMI, jak Cambridge Audio...

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła