pl | en

Wzmacniacz do AP Tempo IV

Witam ponownie Panie Wojtku!

Chciałbym poradzić się w kwestii doboru wzmacniacza do kolumn AP Tempo IV, obecnie korzystam z Lebena 300XS, ale nie daje rady przy niskich poziomach głośności (no i to lekkie brumienie). Budżet to coś w okolicach 10k, podczas wyboru kolumn AP napędzał Roksan Kasipan M2, całkiem fajnie się zgrywał z tymi kolumnami na pewno sprawdzę go jeszcze raz, ale chyba warto sprawdzić inne możliwości, pytanie tylko co może pasować do Tempo IV i będzie potrafiło ładnie zagrać przy niskich poziomach głośności.
Odsłuchy jeszcze przede mną, ale ze względu na brak czasu chciałbym zawęzić trochę poszukiwania. Myślałem o kolejnej lampie (Rouge Audio Cronus) ale chyba lepiej poszukać wśród tranzystorów, dość sprzeczne opinie choć większość pozytywnych ma Krell S300i, do tego pojawił się impulsowy NAD 390DD, dość ciekawie wyglądają Vincenty np. SV-238, są też integry Mcintosh, Ayre, Calyx itp., ale to już trochę większy budżet, ale ponieważ ma to być zakup na dłużej i w miarę uniwersalny to warto sprawdzić możliwości i może trochę doskładać. Czy warto poszukać wzmacniacza z „dakiem” jak ten NAD lub Mcintosh MA5200 o ile ma to sens, tzn. będzie lepiej niż rDAC z TeddyPardo, jeden pozytyw byłby na pewno ubędzie kabli i zrobi się trochę miejsca np. na dedykowany PC. Niestety większość z wzmacniaczy nie jest dostępnych w jednym miejscu, więc staram się zawęzić krąg zainteresowania. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Z poważaniem, załączam pozdrowienia
Stefan

PS. Leben pozostałby jako wzmacniacz słuchawkowy


Witam!

NAD 390DD nie jest wzmacniaczem z dakiem, tylko wzmacniaczem cyfrowym, czyli po prostu dakiem z wysoką mocą wyjściową. Niestety go nie słyszałem. jeśli zależy panu na wysokiej jakości cyfrowego źródła, DAC musi być osobno, poza naprawdę drogimi urządzeniami. Ale może posłużyć jako dodatkowy DAC do innych źródeł. I tutaj najpierw wypróbowałbym wzmacniacz Hegla. Drugim wyborem byłby Nait firmy Naim. Obydwa super napędza pana kolumny i trzeba tylko sprawdzić, czy barwa panu odpowiada. Ale jeślibym miał coś kupować dla siebie, z tymi kolumnami, to byłby to polski wzmacniacz lampowy Linear Audio Research AI-30T Mk II. Ma znakomite wyjście słuchawkowe. Ale wybór należy do pana :) Jeśli może pan jednak poskładać, to idealny będzie Ayre.

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła