pl | en

Odtwarzacz plików za 1300 zł

Szanowny Panie,

Jestem posiadaczem klasycznego już dzisiaj zestawu Arcama (wzmacniacz Arcam Delta 290, odtwarzacz Arcam Alpha 5+ oraz kolumny Arcam Delta 2), uzupełnionego o plazmę i odtwarzacz Blu-ray Panasonica (BDT-230) .

Na dysku sieciowym NAS (3TB) posiadam sporą ilość plików wideo (zripowane koncerty DVD i Blu-ray) oraz pliki muzyczne głównie w formatach bezstratnych (FLAC i APE). W związku z tym zdecydowałem się na zakup odtwarzacza plików audio lub odtwarzacza multimedialnego. Niestety dysponuję tylko skromnym budżetem (1.300 zł). Za dostępne środki rozważam odtwarzacz audio Pioneer N-30 lub odtwarzacz multimedialny Dune HD Basic 3D. Każdy z tych odtwarzaczy ma swoje plusy i minusy. Pioneer już poprawił firmware i nie ma problemów z „gapless” czy sterowania odtwarzaczem za pomocą urządzeń z Androidem.
Zdaje sobie sprawę , że urządzenia Dune zawsze były lepsze w odtwarzaniu plików wideo niż audio. Przeczytałem na którymś z forum, że nowy Dune całkiem dobrze sprawuje się także jako odtwarzacz strumieniowy plików muzycznych (być może zastosowali lepszy DAC)?

Będę bardzo wdzięczny za usłyszenie Pańskiej opinii i pomoc w wyborze zakupu odtwarzacza.

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam
Maciej


Witam.

Panie Maćku, ma pan naprawdę fajny systemik :) Klasyka.
Pliki to trudna sprawa. Sam korzystam od lat z Dune ale właśnie do odtwarzania wizji - audio, nawet z zewnętrznym "dakiem" to nie jest to, co te odtwarzacze robią najlepiej. Dlatego z tej dwójki bez wątpienia lepszy będzie Pioneer.

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła