pl | en

Duży salon. Prośba o pomoc w wyborze sprzętu

Witam Pana!

Zwracam się do Pana z prośbą o pomoc przy podjęciu decyzji dotyczącej wyboru sprzętu muzycznego do mojego domu. Charakterystyka mojego mieszkania - dom jednorodzinny, raczej cała przestrzeń otwarta, w salonie na dole (ok. 30 m2) stałby sprzęt, bo tam najczęściej słuchamy muzyki (stoi w nim sofa oraz fotel i ława, komoda). Z salonu wejście do kuchni- cała przestrzeń otwarta. Na górze antresola - brak zapór architektonicznych pomiędzy poziomem 0 a pierwszym piętrem. Dźwięk dociera wszędzie.
Nie mam zbyt dużego budżetu, na moją obecną fanaberię, mąż nie przepada za dobrym odsłuchem tak jak ja:)
Wiem z przeczytanych artykułów, że bardzo poleca Pan Music Hall. Czy sądzi Pan, że model 15.2 (A+CD) lub15.3 (ta sama konfiguracja sprzętu) lub 25.2 dałby u mnie radę? Jakie do tego powinnam kupić kolumny?

Obecnie mam propozycję kupna za 3500 zł używanego sprzętu (około 3-4 lata) - jest to amplituner Denon AVR-1509, odtwarzacz Blu-ray Sony BDP-S300 oraz 2 kolumny KEF- C7, 2x KEF C3, oraz KEF C6LCR (to chyba zestaw kina domowego) plus subwoofer również firmy KEF PSW 2500. Czy jest to "gra warta świeczki" czy nie należy brać takie opcji pod uwagę na rzecz inwestycji w nowy "dobry" sprzęt?

Powinnam jeszcze dodać, że chciałabym zamknąć budżet w kwocie pomiędzy 6-7 tysięcy (no, może plus kable:) Czy to w ogóle jest możliwe przy takim metrażu?:)

Pozdrawiam serdecznie
Iwona:)

P.S Dziękuję za pomoc:)


Pani Iwono!

Zawsze zaskakuje mnie, że kiedy już pisze do nas kobieta, ma tak dobrze wszystko przemyślane i tak zdrowe podejście do tematu. Przydałoby się w audio więcej takich ludzi. No i wie pani, że to hobby musi kosztować, a to już w ogóle unikat :)
Do rzeczy: proponowany zestaw przeznaczony jest do kina domowego i tam zagra fajnie. Jeśli jednak zależy pani na muzyce, a filmie mniej, to proszę nie wchodzić w amplitunery AV i systemy kina domowego, to niestety nie działa w stereo zbyt dobrze.
Tak więc – stereo. Rzeczywiście ma pani spore pomieszczenie, ale nie ma się czym martwić, o ile nie słucha pani bardzo głośno i jeśli nie siedzi pan bardzo daleko od kolumn (powyżej jakiś 3 m). Rzeczywiście często polecam Music Halla, ale tylko jeśli takie są potrzeby piszących i tak się układa system, który powinni przesłuchać. Dla pani miałbym inną propozycję.
Nie pisze pani o swoich preferencjach, słuchanej muzyce, ani też o tym, czy chce pani grać muzykę z płyt CD, czy jest pani gotowa na pliki. Postaram się jednak podać kilka fajnych propozycji, z których można ułożyć kilka wersji.

Generalnie widziałbym tu elektronikę Naima, ponieważ to systemy grające dynamicznie, dużym dźwiękiem, który nie „zginie” nawet w dużej przestrzeni. A do niej kolumny Castle z serii Knight – ładne, świetnie brzmiące. Najlepiej model 4 lub (jeśli kasa pozwoli) 5. Teraz Naim. jeśli zależy pani na CD, to proszę kupić wzmacniacz Nait 5si i CD 5si. Jeśli jednak wolałaby pani grać z plików – można z podpiętego do urządzenia małego dysku twardego - to wtedy jest inna, też świetna możliwość – system all-in-one UnitiQute2. Właśnie go testowałem dla „Audio” i zaskoczył mnie całkowicie. Małe pudełeczko, w którym jest wszystko – wzmacniacz, odtwarzacz plików, radio FM/DAB i radio internetowe. A w przyszłości może pani podpiąć do niego odtwarzacz CD. I do tego wszystkiego pełne okablowanie firmy Supra, razem z kablami sieciowymi i ew. listwą sieciową. I będzie super. Mam nadzieję, że uda się to jakoś zmieścić w budżecie, warto szukać okazji i pytać o rabaty :) Może się pani powołać na mnie, jeśli ma to jakoś pomóc. I będzie pięknie!

Proszę pozdrowić męża i pogratulować żony :)

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła