pl | en

DAC - prośba o małą sugestię:)

Dzień dobry!

Zacznę od początku: korzystałem już z Pana rad, z czego niezmiernie jestem zadowolony. Dziękuję! Ale jak to w świecie audio bywa, człowiek dąży do doskonalenia i poprawy aspektu związanego z dźwiękiem. I tu ostatnio krążą moje myśli wokół zakupu DAC-a. Zaznaczę, iż słucham muzyki różnej, więc nie mam konkretnych preferencji muzycznych. A możliwości odsłuchowe można rzec, że są zerowe.
Opieram się raczej na własnych doświadczeniach i opinii osób bardziej doświadczonych ode mnie.
Aktualnie obecnie posiadany sprzęt to:
- wzmacniacz: XINDAK XA6200
- odtwarzacz: Pioneer LX71 (Blu-ray)
- kolumny: Monitor Audio Silver RX2
Oczekiwania: raczej chodzi o całokształt brzmienia.
Ale na czym mi najbardziej zależy:
- na dalszej poprawie sceny, rozdzielczości jak i jeszcze większego oderwana
dźwięku od kolumn;
- lepszym wybrzmiewaniu instrumentów;
- oraz dociążeniu dźwięku.

Czy mógłbym uzyskać powiedzmy po dwie propozycje sprzętu do 2000 i 3000 zł, bo nie wiem na jakim budżecie zakończy się moja zabawa. Jestem otwarty na wszelkie sugestie. Raczej nie planuję w najbliższym czasie wymieniać elementów audio już posiadanych.

Pozdrawiam
Dominik


Panie Dominku!

Pańskie przeczucie co do DAC-a jest absolutnie słuszne. To on wymaga poprawy. Ale jest teraz tyle możliwości, że da się to załatwić ładnie i prosto. Pierwsza propozycja to rDAC Arcama. Rzecz sprawdzona, pewna i nieco tańsza. Można go potem znacznie poprawić przez akumulatorowy zasilacz – testowałem taki system ze wzmacniaczem A19 Arcama, proszę poszukać w archiwum. Upgrade można zrobić w późniejszym terminie. A za 2999 zł jest dac25.3 Music Halla. To z kolei magia lampy, która jest tam na końcu i fajny wzmacniacz słuchawkowy w pakiecie. Wybór należy do pana :) Ale proszę nie zapominać o dobrym kablu cyfrowym, np. Chorda.

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła