pl | en

Yamaha - słuchawki z serii PRO

W dobie „przenośnej” muzyki słuchawki stały się elementem jedynego w swoim rodzaju stylu słuchania i obcowania z muzyką. Zamknięte konstrukcje pozwalają niemal całkowicie odizolować się od świata rzeczywistego i bez żadnych przeszkód poświęcić rozkoszowaniu brzmieniem. Seria słuchawek PRO Yamahy w założeniu przeznaczona jest dla tych, którzy kochają muzykę

Nowa seria składa się z trzech modeli - PRO300, PRO400 i PRO500 – i łączy wysokiej klasy brzmienie z nowoczesnym stylem. Podczas opracowywania nowych konstrukcji inżynierowie Yamahy czerpali z wieloletniego doświadczenia zdobytego przy opracowywaniu urządzeń wykorzystywanych w studiach nagraniowych. Ta wiedza w połączeniu z zaawansowaną technologią gwarantuje, że słuchawki z serii PRO przybliżają słuchacza do muzycznej prawdy i niezwykle wiernie reprodukują nagrane utwory. Dopracowane pod każdym względem przetworniki wykorzystują neodymowe magnesy i zapewniają wybitną jakość dźwięku. Dzięki dużej efektywności seria PRO idealnie sprawdza się w połączeniu z mobilnymi urządzeniami.

Zaawansowane możliwości soniczne perfekcyjnie łączą się z wygodą i komfortem użytkowania słuchawek serii PRO. Pałąk nagłowny wykończony jest mięsistą i bardzo przyjemną w dotyku wyściółką. Właściwie dobrana siła nacisku zapewnia odpowiednią izolację od hałasu przy jednoczesnym zachowaniu komfortu. Dopełnieniem całości są bardzo miękkie poduszki nauszników. Wysoka jakość wykonania sprawia, że seria PRO wygląda na bardzo solidną konstrukcję i taka jest w rzeczywistości. Wygodę użytkowania zwiększa możliwość złożenia słuchawek. To idealne rozwiązanie np. na czas podróży oraz wtedy, gdy nie ma potrzeby korzystania z nich.

Nowa seria PRO idealnie sprawdza się w połączeniu ze smartfonami i telefonami. Skuteczna izolacja od hałasu, łatwość w przenoszeniu oraz idealnie dobrana długość przewodu ułatwiają mobilne wykorzystanie słuchawek. Funkcjonalność zwiększa znajdujący się na przewodzie pilot zdalnego sterowania z wbudowanym mikrofonem. Pilot jest czuły na dotyk, a dzięki podwyższonemu centralnemu przyciskowi umożliwia intuicyjną obsługę. Za jego pomocą można odtwarzać muzykę, aktywować połączenia telefoniczne i sterować funkcją "voice over". Mikrofon zapewnia możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych bez konieczności zdejmowania słuchawek. Z tej opcji mogą skorzystać użytkownicy urządzeń Apple.

Na uwagę zasługuje również sam przewód. Nie tylko jest odporny na skręcanie, lecz także dzięki swojej płaskiej konstrukcji skutecznie odseparowuje wewnętrzne okablowanie minimalizując zakłócenia. Ponadto wytrzymały materiał, z którego jest wykonany, redukuje przenoszenie hałasu powodowanego podczas dotykania przewodu. Wyróżnikiem modeli PRO400 i PRO500 jest możliwość odłączenia przewodu. W zestawie znajdują się kable o długości 1,2 m oraz 3 m. Ten pierwszy wyposażony jest w pilot/mikrofon i przeznaczony do współpracy z mobilnymi urządzeniami. Przewód w PRO300 zamontowany jest na stałe i również ma wbudowanego pilota z mikrofonem. Wszystkie słuchawki wyposażane są także w przejściówkę 6,3 mm.

Rozpoczynający serię model (PRO300) to konstrukcja nauszna. Słuchawki dostępne są w kolorach białym, niebieskim i czarnym. PRO400 należą do grupy słuchawek wokółusznych i wyróżniają się niesamowitą izolacją od hałasu. Ten model oferowany jest w kolorach czarnym i białym. Najbardziej zaawansowane PRO500 lakierowane są na czarno lub niebiesko. Ta ostatnia barwa zwraca szczególną uwagę, bo nawiązuje do koloru doskonałych, sportowych motocykli Yamahy. Oprócz odłączanych przewodów i dużych przetworników najwyższy model serii PRO wyróżnia się niezwykłą funkcjonalnością. Konstruktorzy zastosowali dwa gniazda do podłączenia przewodu. W zależności od preferencji kabel można podłączyć do prawego lub lewego nausznika. Potwierdzeniem wysokiej jakości są wykonane ze stopu aluminium kołpaki muszli. Słuchawki z nowej serii PRO trafią na rynek w listopadzie 2012 r.Źródło: Audio Klan