pl | en

DIVINE ACOUSTICS GRAVITY – platforma antywibracyjna

Platforma GRAVITY została stworzona do współpracy z odtwarzaczami CD, DVD, Blu-ray, wzmacniaczami (szczególnie lampowymi) oraz gramofonami. GRAVITY pełni funkcję „bufora” - oddziela stojące na niej urządzenie od podłoża, dzięki czemu zapobiega przenoszeniu drgań z podłoża na urządzenie, a także kumuluje i wygasza drgania, które powstają w samym urządzeniu. W ten sposób przywraca i zapewnia mu właściwe i komfortowe warunki pracy.

BUDOWA

GRAVITY to skomplikowane i złożone urządzenie składające się z blisko 200 elementów. Do jej budowy użyto 20 materiałów o rożnych gęstościach i współczynnikach tłumienia drgań. System rozkładu i tłumienia rezonansów powstawał podczas testów z użyciem generatora drgań o różnych częstotliwościach. Dzięki temu platforma bardzo skutecznie tłumi drgania w przedziale 40-120 Hz, czyli szkodliwe drgania, które powstają w transformatorach urządzeń, a wywoływane są przez sieć elektryczną.
Platforma spoczywa na 4 aluminiowych stopach wyposażonych w regulowane chromowane kolce. Każda stopa połączona jest z dolnym blatem platformy niezależnie, za pomocą sztywnych grubościennych rur stalowych powleczonych czarnym PVC i wypełnionych mieszanką substancji tłumiących. Każda z rur ma inną długość i dzięki temu tłumi inny przedział częstotliwości. Dolny blat został wytłumiony specjalną powłoką akrylową z dodatkiem krzemionki oraz matami korkowymi. Stanowi on podstawę dla 3 stalowych trzpieni. Na ich szczycie znajdują się kamienie szlachetne, które zostały starannie wyselekcjonowane podczas sesji odsłuchowych. Dzięki swojej krystalicznej budowie, wysokiej twardości oraz szlifie diamentowym są znakomitym materiałem izolującym szerokie spektrum częstotliwości.
Na kamieniach szlachetnych spoczywa górny blat składający się z 4 różnych, pod względem gęstości, warstw. Górną (widoczną) warstwę, na której stawiane jest urządzenie, stanowi połączenie żywic epoksydowych, akrylu oraz wypełnienia z frakcjonowanych minerałów o nieregularnych kształtach. Struktura powłoki wymaga bardzo złożonego procesu jej nakładania i powolnego schnięcia, aby uniknąć powstawania wewnętrznych naprężeń, ponieważ po wyschnięciu materiał wykazuje właściwości pamięci kształtu. Nieregularna struktura powłoki znakomicie tłumi rezonanse urządzenia stojącego na niej.

GRAVITY wyposażono w libellę, która ułatwia precyzyjne wypoziomowanie platformy za pomocą regulowanych stalowych kolców. Standardowe wymiary blatu platformy to 44 cm szerokości i 38 cm głębokości (możliwe jest wykonanie blatu o innych wymiarach). Masa GRAVITY wynosi 8 kg.

Cena detaliczna w Polsce, do końca 2012 roku, wynosi 1190 zł.Źródło: Divine Acoustics