pl | en

Peachtree Audio Grand Integrated – niepozorny olbrzym

Peachtree Audio udowadnia, że dźwięk z komputera także może brzmieć oszałamiająco. High-endowy model Grand Integrated łączy w sobie cechy czterech urządzeń – przedwzmacniacza lampowego, końcówki mocy, zaawansowanego przetwornika C/A wysokiej rozdzielczości oraz wyjątkowego wzmacniacza słuchawkowego – i wydobywa z plików cyfrowych wszystko, co najlepsze.

Peachtree Audio wnosi powiew świeżości na rynku audio. Początki działalności firmy związane były z dystrybucją urządzeń uznanych producentów. Sukces odniesiony przez produkty firmy Apple skłonił przedstawicieli Peachtree Audio do rozpoczęcia produkcji urządzeń, które będą doskonale współpracowały z nowymi mediami. Z czasem projektanci firmy odkryli, że zaawansowany konwerter cyfrowo-analogowy w połączeniu z dobrym wzmocnieniem dźwięku nawet ze skompresowanego pliku może wydobyć muzykę, która zabrzmi w angażujący sposób i jakością nie będzie wiele odbiegała od dźwięku z dobrego odtwarzacza CD. Z tej idei zrodził się niesamowity wzmacniacz zintegrowany Grand Integrated, w którym właściwości soniczne i doskonałe parametry idealnie łączą się z prostotą obsługi.

Wzmacniacz Grand Integrated jest przykładem perfekcyjnego zgrania poszczególnych elementów pod względem brzmieniowym. W swoim sztandarowym produkcie konstruktorzy Peachtree Audio nie tylko uzyskali doskonałe walory dźwiękowe, lecz także stworzyli urządzenie, które zdolne jest do wysterowania nawet najbardziej wymagających kolumn głośnikowych. Wysoka wydajność energetyczna wzmacniacza sprawia, że urządzenie generuje niewielkie ilości ciepła i charakteryzuje się niezwykle niskim współczynnikiem zniekształceń harmonicznych. Wzmacniacz dostarcza potężną moc 400 W na kanał przy obciążeniu 8 omów, która przy spadku oporności do 4 omów wzrasta do 650 watów na kanał.

Nad jakością brzmienia czuwa m.in. system Bascom King Tube Buffer, który wykorzystuje dwie lampy 12AU7 wygładzające wszelkie nadmierne ostrości brzmienia charakterystyczne dla słabej jakości nagrań i skompresowanego dźwięku. Tak doskonałym dźwiękiem można cieszyć się nawet podczas odsłuchu z wykorzystaniem słuchawek. Sygnał ze wzmacniacza słuchawkowego trafia do gniazda wyjściowego po wcześniejszym przepuszczeniu go przez sekcję lampową. Specjalny przycisk na pilocie zdalnego sterowania pozwala pominąć sekcję lamp i umożliwia wybór pomiędzy normalnym i hybrydowo-lampowym trybem odtwarzania.

W Grand Integrated konstruktorzy zastosowali niezwykle ceniony przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre 32 9018. Układ wykorzystuje opatentowany system Hyperstream Reclocking, dzięki któremu niepożądane zniekształcenia w postaci jitteru zostają ograniczone do niemierzalnego poziomu. Zyskuje na tym brzmienie, które wyróżnia się niezrównaną jakością bez względu na to, czy pochodzi ze źródeł cyfrowych, odtwarzacza CD lub strumieniowego, czy nawet dekodera telewizji kablowej. Z układem ESS Sabre współpracuje asynchroniczny port USB 192 kHz/24-bity. Dzięki temu pochodzący z komputera dźwięk został wyniesiony na poziom niedostępny dla innych urządzeń.

Grand Integrated wyróżnia się również znakomitą jakością wykonania i funkcjonalnością. Przedni panel wzmacniacza to płyta aluminiowa o grubości 1,5 cm, na której znajdują się tytanowe przyciski uzupełnione grawerowanymi oznaczeniami. Dzięki temu konstrukcja zyskała luksusowy charakter, a przy tym nawet po wielu latach użytkowania wszystkie napisy będą czytelne. Tryb Home Theater Bypass pozwala połączyć działanie wysokiej jakości systemu stereo z kinem domowym, w którym urządzenie pełni funkcję wzmacniacza. Z kolei podczas nocnych sesji odsłuchowych przydatnym dodatkiem jest możliwość przygaszenia diod na przednim panelu. We wzmacniaczu znajduje się ponadto wyzwalacz 12 V, a pilot zdalnego sterowania wyposażony jest w opcję odwrócenia fazy i przełączania trybu pracy urządzenia, dzięki czemu użytkownik podczas odsłuchu może dostosować brzmienie do własnych preferencji.

Wzmacniacz zintegrowany Peachtree Audio Grand Integrated dostępny jest w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Poglądowa cena detaliczna wynosi 16 999 zł.



Źródło: Audio Klan