pl | en

OPPO BDP-103EU oraz BDP-105EU - dwa nowe modele odtwarzaczy Blu-ray

Po niemal dwóch latach ciągłego zdobywania nagród i wyróżnień przez odtwarzacze Blu-ray BDP-93EU i BDP-95EU, OPPO zapowiada ich oficjalnych następców. Nowe modele OPPO BDP-103EU i BDP-105EU to uniwersalne odtwarzacze, obsługujące formaty: Blu-ray, Blu-ray 3D, DVD-Video, DVD-Audio, Super Audio CD (SACD), HDCD i CD. Wyposażone dodatkowo w trzy porty USB, a także obsługę sieci przewodowych i bezprzewodowych, dzięki czemu możliwe jest odtwarzanie sieciowe popularnych formatów audio i wideo (np. AVCHD, MKV video, WAV i FLAC) oraz zdjęć. Nowe odtwarzacze Blu-ray pozwalają na dostęp do popularnych internetowych serwisów multimedialnych, takich jak np. Netflix czy YouTube, a także mają ulepszone działanie funkcji sieciowych, w tym pełne wsparcie protokołów sieciowych SMB / CIFS.

Dotychczas urządzenia OPPO słynęły z referencyjnej jakości obrazu - najnowsze modele, będą kontynuwały tę tradycję. Tym razem producent zastosował układ dwóch procesorów video – dwurdzeniowy SoC oraz najnowszej generacji układ Marvell Qdeo. W efekcie użytkownicy dostają do dyspozycji m.in. możliwość skalowania obrazu do formatu 4K oraz konwersję obrazu 2D do 3D. Ponadto dostępne są tradycyjne już dla OPPO funkcje Source Direct, czyli przesyłania formatu audio oraz video w swojej naturalnej, źródłowej wersji oraz zaawansowane funkcje poprawy parametrów obrazu. Oba nowe modele, BDP-103EU oraz BDP-105EU wyposażone zostały w 2 wyjścia HDMI pracujące w standardzie 1.4. Dzięki temu rozwiązaniu, posiadacze starszej generacji amplitunerów oraz procesorów dźwięku mogą wykorzystać jedno złącze do połączenia systemu audio, zaś drugie do przesyłania obrazu bezpośrednio do TV lub projektora.

Obydwa odtwarzacze obsługują wszystkie popularne formaty dźwięku wysokiej rozdzielności, tzw. formatów gęstych. Zarówno audiofilskich plików typu FLAC i WAV, jak i wysokiej rozdzielczości ścieżek DTS-HD oraz Dolby TrueHD na płytach Blu-ray. OPPO BDP-103EU wyposażone jest w zestaw analogowych wyjść 7.1, które mogą zostać użyte w trybach: stereo, 5.1 i 7.1. Model wyższy, BDP-105EU, został wyposażony w audiofilskie komponenty audio, m.in. dwa przetworniki ESS Sabre32 Reference DAC, zaprojektowany na nowo zasilacz toroidalny, dedykowane wyjścia stereo typu RCA i XLR oraz wzmacniacz słuchawkowy, podłączony bezpośrednio do DAC.

Nowością w odtwarzaczach Blu-ray jest zastosowanie przez producenta 2 wejść HDMI - jedno na przednim panelu, drugie z tyłu odtwarzacza. Użytkownicy mogą podłączyć do OPPO zewnętrzne urządzenia, takie jak tuner TV SAT, sieciowy odtwarzacz plików video, czy nawet telefony komórkowe i tablety. Urządzenia te mogą korzystać z zainstalowanych w OPPO wydajnych procesorów video poprawiających jakość odtwarzanego obrazu.

W przypadku OPPO BDP-105EU producent posuwa się jeszcze dalej, instalując asynchroniczne wejście USB DAC, obsługujące standard USB Audio 2.0 wsparte dodatkowo przez wejścia koaksjalne i optyczne. Dzięki temu użytkownicy będą mogli przesyłać perfekcyjnej jakości dźwięk ze swojego komputera do OPPO, nie martwiąc się o jakość odtwarzania i problemy wynikające z jittera zegara głównego komputera.

Odtwarzacze OPPO BDP-103EU i OPPO BDP-105EU są zaprojektowane z myślą o wygodzie użytkowania i szerokich możliwościach instalacji. Oprócz standardowego, podświetlanego pilota zdalnego sterowania, odtwarzacze mogą być sterowane przez porty IR, RS-232 oraz za pomocą aplikacji na smartfona i tablet. Użytkownicy docenią szybkość działania nowych odtwarzaczy - zarówno podczas uruchamiania urządzenia, jak i odczytywania płyty. Przedni panel ze szczotkowanego aluminium, ściemniany wyświetlacz i solidna obudowa pozwalają na instalację OPPO BDP-103EU i BDP-105EU w każdym kinie domowym czy systemie audio.

Model BDP-103EU ma pojawić się w sprzedaży na przełomie października i listopada z ceną na poziomie 2 999 zł. Premiera audiofilskiego modelu BDP-105EU zapowiedziana jest na koniec bieżącego roku. Cena modelu na rynku polskim nie jest jeszcze znana.Źródło: Cinematic