pl | en

Davone, dps, Leema

Davone Ray

Davone Ray jest kontynuacją nietypowej, pozbawionej kątów prostych bryły kolumn Rithm. Wyjątkowa obudowa to nie tylko design, ale przede wszystkim właściwości akustyczne. Kształt obudowy zwiększa jej sztywność i doskonale tłumi rezonanse oraz rozprasza niepożądaną energię pozwalając uzyskać wyjątkowy dźwięk.
Sercem kolumny jest koncentryczny układ przetworników - 1 calowy tweeter oraz 8 calowego głośnik niskośredniotonowy. Razem z wyjątkową obudową typu bas reflex oraz masywnymi, dedykowanymi standami Ray przedstawia słuchaną muzykę z niesłychaną finezją i dynamiką. Brzmienie wokalu jest wyjątkowo realne, a całe pasmo wyjątkowo szczegółowe i pełne głębi. Wyjątkowy jest także bas, który zaskakuje precyzją i mocą.

dps –Bauer Audio

Firma Bauer Audio ze swoim gramofonem dps nareszcie obecna w Polsce, założona przez Willibalda Bauera jest owocem jego pasji do analogowego brzmienia. Konstruktor interesował się gramofonami już od lat młodzieńczych, a w 1999 roku skonstruował pierwszą ewolucję dps-a, którego nazwa pochodzi od niemieckiego słowa gramofon - der plattenspieler. Czerpiąc z designu Linn LP12 i produktów Well Tempered Lab stworzył konstrukcję o minimalistycznej formie i doskonałym, analogowym brzmieniu. Obecnie w ofercie firmy znajduje się jeden produkt, w dwóch wersjach - dps2 i dps3

Leema Acoustics w Polsce

Leema Acoustic to założona w 1998 roku przez dwóch inżynierów BBC firma, której pierwszy produkt, monitory studyjne Xen, przeznaczony był na rynek profesjonalny. Sława tych niewielkich zestawów bardzo szybko dotarła do entuzjastów HiFi i stała się motorem napędowym kolejnych projektów.
W tej chwili Leema to kompletna oferta sprzętu audio, wielokrotnie nagradzana przez uznane magazyny świata Hi-Fi i Hi-End.

Źródło: Galeria Audio