pl | en

CAMBRIDGE AUDIO – ucieczka do przodu:
DacMagic 100 i Stream Magic 6


Firma Cambridge Audio w swojej najnowszej strategii, zarysowanej przez jej szefa sprzedaży, Adama Shawa-Cotterilla, kładzie bardzo mocny nacisk na nowe źródła dźwięku, a także związane z nimi przetworniki D/A.
Bazując na sukcesie odtwarzacza lików NP30 oraz DAC-a DacMagic Plus firma przygotowała kolejne produkty. Do NP30 dołącza nowy, znacznie lepiej wyposażony odtwarzacz Stream Magic 6, a do przetwornika cała rodzina „daków”; jej pierwszym przedstawicielem jest mniejszy i tańszy model DacMagic 100.

Stream Magic 6

Stream Magic 6 to drugi po NP30 odtwarzacz strumieniowy w ofercie Cambridge Audio. Jego sekcja D/A wyposażona została w dwa przetworniki Wolfson Microelectonics WM8740, pracujące z sygnałem do 24 bitów i 384 kHz. Stream Magic obsługuje wszystkie formaty plików do 24/192, a także oferuje pracę w sieci LAN oraz Wi-Fi. Urządzenie wyposażono też w gniazda XLR, pozwalające na jego podłączenie do wysokiej klasy systemów. Urządzenie jest zaprojektowane równie ergonomiczne, jak NP30, wzór do naśladowania.

Dzięki kompatybilności z UPnP Audio Steraming, do odtwarzania nie jest potrzebne skomplikowane dodatkowe oprogramowanie. Wszystkie główne formaty są odtwarzane z jakością lepszą niż CD (24 bity). Stream Magic 6 daje też możliwość dostępu do ponad 20000 radiowych stacji internetowych – wyszukiwanych poprzez nazwę, gatunek czy lokalizację.

Za jego pomocą można także poprawić jakość dźwięku z zewnętrznych źródeł cyfrowych. Dwa wejścia cyfrowe pozwalają na podłączenie TV, odtwarzacza Blu-ray, stacji dokującej iPod/iPad lub innych urządzeń z wyjściem cyfrowym. Także wejście USB jest 24-bitowe, więc każdy utwór zostanie odtworzony z jakością lepszą niż CD.
Jakość sygnału z zewnętrznych źródeł cyfrowych jest w znaczący sposób poprawiona dzięki zastosowaniu ATF2 (Adaptive Time Filtering) – upsamplera drugiej generacji zaprojektowanego przez szwajcarską firmę Anagram Technologies. Sygnał wejściowy zamieniany jest na postać 24 bity i 384 kHz w 32-bitowym procesorze DSP Analog Devices. Układ ma duży bufor, pozwalający przetaktować sygnał, eliminując w ten sposób jitter.
Odtwarzacz jest kompatybilny z najnowszym odbiornikiem Bluetooth BT100. Za jego pomocą można bezprzewodowo przesłać pliki z iPhone, iPada i iPoda, laptopa, tabletu lub innego urządzenia obsługującego Bluetooth (z systemem Android).

Specyfikacja techniczna:
• Odtwarzacz sieciowy, DAC z dwoma przetwornikami Wolfson
• Przetworniki: 2 x Wolfson WM8740
• Upsampling do 24 bitów/384 kHz
• USB w rozdzielczości 24 bit/192 kHz
• Obsługiwane formaty: FLAC, WAV, MP3, AAC, WAV, OGG Vorbis
• Łączność: Wi-Fi, Ethernet
• Obsługa radia internetowego: Aupeo!, BBC iPlayer Radio, Pandora, Rhapsody, Sirius/XM and MP3Tunes
• Złącza: RCA, XLR, koaksjalne, optyczne, USB, RJ45
• Pobór mocy w trybie standby: <0,5 W

Cena: 3990 zł

DacMagic 100

DacMagic 100 jest najnowszym przetwornikiem cyfrowo-analogowym Cambridge Audio. Urządzenie zostało wyposażone w najnowsze wejście USB z oprogramowaniem tej firmy, dzięki czemu wyślemy do niego nieskompresowany sygnał audio z plików WAV czy FLAC. Aby ułatwić współpracę urządzenia w różnych systemach, przy wejściu USB zainstalowano przełącznik, którym można odłączyć masę USB od obudowy. Przesył sygnału jest asynchroniczny. Urządzenie współpracuje z dowolnym komputerem i z sygnałem do 24/96 bez dodatkowego oprogramowania. Jeśli chcemy odtwarzać sygnał 24/192 należy zainstalować dodatkowe oprogramowanie, dostarczane przez Cambridge Audio.
Oprócz wejścia USB mamy też trzy inne wejścia cyfrowe – dwa elektryczne RCA i jedno optyczne TOSLINK.
Na przedniej ściance znajdziemy diody informujące o częstotliwości próbkowania sygnału wejściowego.

Specyfikacja techniczna:
Przetworniki cyfrowo-analogowe: Wolfson WM8742
Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz (±0,1 dB)
Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD/1 kHz/0 dBFs): <0,0025%
Stosunek sygnał/szum: -113 dB
Całkowity jitter skorelowany: <130 pS
Przesłuch międzykanałowy (1 kHz): < -130 dB
Impedancja wyjściowa: <50 Ohm
Maksymalny poziom sygnału wyjściowego: 2,3 V rms
Długość słowa sygnału wejściowego: 16-24 bitów
Częstotliwość próbkowania sygnału wejściowego: 32 kHz, 44,1 kHz, 48 kHz, 88,2 kHz, 96 kHz, 192 kHz
Maksymalny pobór mocy: 5 W
Wymiary (H x W x D): 46 x 106 x 130 mm
Waga: 0,5 kg

Cena: 1390 zł

Strona internetowa: www.cambridge-audio.info

Źródło: Audio Center Poland