pl | en

Zestaw stereo, który zadowoli przede wszystkim ucho potem oko :)

Witam Panie Wojciechu!

Piszę do Pana z prośbą o doradzenie lub ewentualnie odradzenie moich najbliższych zakupów. A mianowicie przygotowuję się do zakupu zestawu stereo, który będę wstanie połączyć z moim systemem kina domowego. Tak więc niezbędne w moim wypadku jest wejście na przedwzmacniacz. Druga sprawa to dźwięk – poszukuję wyrównanego brzmienia z mocnym, kontrolowanym, nie za twardym dołem, ciepłą średnicą oraz słodką górą, o szczegółowości na dość wysokim poziomie i z podobną muzykalnością. Z nastawieniem na większą muzykalność. Mój zestaw kina domowego opiera się na amplitunerze Cambridge Audio Azur 650R i głośnikach B&W z serii 600s2. Ale to w tym wypadku jest chyba najmniej istotne.
Wracając do zestawu stereo, w drodze selekcji pod względem akustycznym oraz stylistycznym padł na poniższe "klocki":

Yamaha A-S2000 + Yamaha CD-S2000 + kolumny Xavian (w grę na początek wchodziłyby Xaviany Primissima, bardzo przypadły mi do gustu przy okazji mojego ostatniego odsłuchu, ewentualnie mogę dopłacić do starszych Grand Colonna, też bardzo mi się podobało ich brzmienie). Bardzo ciekawy jestem mojego następnego odsłuchu, w którym będą brać udział Primissimy oraz sub Basso.

Roksan Kandy K2 Amp + Roksan Kandy K2 CD, w tym wypadku został bym przy swoich kolumnach B&W 602s2 w roli kolumn stereo.

Denon PMA 1510AE + DCD 1510AE, tego zestawu jeszcze nie słuchałem, jednak około 15 lat temu posiadałem wzmacniacz tej firmy i wiem, że brzmienie denonowskie mi odpowiada.

Proszę o poradę w wolnej chwili oraz ewentualne uwagi.

Pozdrawiam
Dominik

Witam!

No, ma pan wymagania :)

Myślę, że najbliżej tego, o co panu chodzi będzie chyba z systemem Roksana. Dorzuciłbym do tego jeszcze Exposure – ten sam dystrybutor, zawsze można porównać. Bowersy oczywiście mogą zostać, ale w przyszłości pomyślałbym jednak o tych Xavianach…

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła