pl | en

Prośba o pomoc w doborze zespołów głośnikowych (B&W vs. Dali)

Witam serdecznie!

Od około 2 lat zacząłem się interesować słuchaniem muzyki na trochę wyższym poziomie i doszedłem do pewnego miejsca, gdzie chciałbym coś zmienić na lepsze - dokładniej mówiąc myślę o zmianie głośników. Obecnie mój system przedstawia sie nstępująco:
Wzmacniacz zintegrowany: Roksan Caspian M-1 New Generation
Końcowka mocy: Roksan Caspian M-1 New Generation
CD: Shanling CD 300 (na lampach KEN-RAD Black VT-231) lampizowany przez Lukasza Fikusa (lampizator)
Kolumny: Dali Ikon 6
Kable głośnikowe: Cable Talk Concert 2.1 Bi Wire
Interkonekt: van den hul Bay C-5
Kable zasilające: tara labs AC reference
Kondycjoner: Helion 1700

Pomieszczenie odsłuchowe 19 m2
Rodzaj muzyki: każda z przewaga jazzu, bluesa, kameralnej i klasyki - choć lubię czasem tez posłuchać dobrego rocka.
Często sledze rożne oferty i ostatnio zacząłem sie zastanawiać nad zamianą Ikonów na B&W Nautilus 804. Jedynymi moimi obawami są:

- czy pomieszczenie odsłuchowe nie jest za małe? (sprzęt ustawiony jest na odległości 2/3 dłuższej ściany i do miejsca odsłuchowego, a odległość od czoła kolumn tworzy trójkąt 190 cm/190/190 cm?

- czy moc konstrukcji dzielonej (zakładane podłączenie w bi-ampingu - basy osobno + średnie/wysokie osobno) będzie wystarczająca dla tych kolumn?

- no i oczywiście czy planowana zmiana przyniesie pożądaną poprawę w jakości odsłuchu - zwiększenia realistyczności oraz klarowności przekazu?

Za każdą pomoc w tym temacie z góry bardzo dziękuję i czekam cierpliwie na jakąkolwiek odpowiedź.

Z wyrazami szacunku i uznania,
Tomasz

Witam!

Większość odpowiedzi brzmi: TAK, począwszy od tego, że pana pokój jest za mały na te kolumny. Znacznie lepsze byłyby podstawki 805, jeśli chce pan Bowersy. Mam też wrażenie, że Caspian będzie jednak zbyt słabym wzmacniaczem dla Bowersów, te wymagają naprawdę wydajnych prądowo urządzeń. Ja bym poszedł raczej w innym kierunku – np. Harberth Monitor 30, albo Spendory, też z serii Classic. To podstawki, ale większe niż normalnie i z Roksanem zagrają naprawdę super. Ale jeśli to Bowersy pana „kręcą”, to znacznie lepsze będą 805.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła