pl | en

Ayon CD-07 vs. CD-07s

Witam!

W ofercie Ayona pojawił się odtwarzacz CD-07s. W ostatnim „Audio. Video” był opis i zaciekawiło mnie to, że odtwarzacz charakteryzował się niesamowicie gęstym dźwiękiem. Nie bez znaczenia jest to, iż posiada wejście cyfrowe. Można nawet wykorzystać go jako DAC. Mam w swoim zestawie Audionmesisa, ale po lampizacji (krok w dobrą stronę ECC88) z Audiomatusem A500 i po wymianie zdań z Panem zakupiłem kolumny Magnepan MG1.7 wcześniej słuchając ich w salonie audio. Muszę przyznać, że w moich 17m2 Magnepany grają dobrze i podoba mi się ich maniera graniem gęstym i bardzo przestrzennym dźwiękiem, podoba mi się średnica - takiej poszukiwałem. Inaczej niż kopułki wysoko i średniotonowe, ale taka duża powierzchnia drgająca nie jest bez znaczenia.
Wracając do Ayona: jestem ciekawy, czy oprócz dodania wejścia cyfrowego także i w dźwięku nastąpiły zmiany i czy rzeczywiście zgęstniał dźwięk?

Pozdrawiam
Zbyszek

Witam!

Tak, 7s jest znacznie lepszy - testowałem go w Audio.
Ma też lepszy DAC. To niby niewielkie zmiany, ale dźwięk jest pełniejszy i gęstszy - będzie lepiej znacznie niż z Audiomatusem, myślę, że doda też dynamiki Magnepanom.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła