pl | en

NAD z DacMagikiem?

Szanowny Panie Wojtku!

Zbliża się moment zakupu sprzętu stereo i chciałbym zasięgnąć rady.
Od dłuższego czasu czytam "High Fidelity", a stałym punktem jest dział "Listy", który stanowi niesamowitą kopalnię wiedzy dla audiofilów i nie tylko.
Osobiście stoję dopiero u progu świata hi-fi. Wychowałem się na mini-wieży Philipsa, której najlepsze czasy minęły dawno temu, po czym nastąpiły mroczne dni odsłuchów muzyki płynącej z głośników podpiętych do komputera.
Prawdziwą radość ze słuchania muzyki czerpałem na koncertach wykonawców, których sprzęt nagłaśniający waży wiele ton. Poszukując sprzętu stereo kieruję się zasadą "cena/jakość". W high-endzie to nic oczywistego. Zauważyłem, że podając budżet jakim dysponujemy, ograniczamy się do trzech podstawowych elementów: CD, wzmacniacza i głośników. Jeżeli jednak użyjemy kalkulatora zgodnie z forsowaną przez Pana filozofią, że każdy element systemu jest ważny, cena wzrośnie o ok. 30%. To też charakterystyczna cecha audiofilstwa.
Ale do sedna.

Do niedawna myślałem o kupnie następującego zestawu:

MARANTZ CD+PM 6003 + DYNAUDIO DM 2/7 (~6000pln)

Prawdę mówiąc po wcześniejszych odsłuchach Pianocraftów, podstawowych Denonów czy Harmanów, zachwyciłem się tym brzmieniem. Opisywałbym je jako słodkie, lekko ocieplone. Wspaniale brzmiała tu trąbka Tomasza Stańko czy utwory Petera Gabriela. Byłem nawet skłonny przymknąć oko na braki w odsłuchach Toola czy Metalliki.

Obecnie jednak cały czas myślę o NAD C326 BEE. Niestety mniej o NAD c545 BEE, z którym to wzmacniacz najczęściej występuje. Zniechęca mnie brak portu usb - mało audiofilskie, ale praktyczne. I w tym momencie moje myśli wędrują do przetwornika C/A firmy Cambridge Audio, który to dysponuje portem USB, a zatem umożliwia podłączenie komputera.

I tak zestawiam:

NAD c326 BEE + CAMBRIDGE AUDIO DACMAGIC + np. ODTWARZACZ BLU-RAY + MONITOR AUDIO BX2 (~5000pln)

Czy to dobry pomysł łączyć NADA z Cambridgem? Jakie kable będą odpowiednie dla takiego zestawienia?

Proszę o rady. Będzie to mój pierwszy prawdziwy sprzęt stereo, lecz nie chciałbym, żeby za szybko się zestarzał.

Z góry dziękuję,
Michał
Łódź/Opole/Wrocław

Ps. Wypatruję również Music Hall'a 15.5 (15.2?), ale jedynym śladem w internecie są informacje na highfidelity.pl

Witam!

Przepraszam za zwłokę!

Myślę, że połączenie NADa z Dacmagikiem to sensowny pomysł, ale da się to zrobić lepiej – polecałbym raczej przetwornik Arcam rDAC za 1500 zł. To fenomenalne urządzenie, które poprawi też dźwięk NAD-a. Zagra to z NAD-em i RX-ami naprawdę dobrze. To będzie fajny zestaw. W przyszłości można rDAC-a wyposażyć w opcjonalny odbiornik WiFi i grać z komputera bez kabli.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła