pl | en

Źródło do AA Duo Omega i Ayona Crossfire

Witam!

Korzystam ze sposobności zadania pytań i sam fakt  takiej możliwości sobie cenię, niezależnie od ewentualnych porad.

Właśnie podjąłem decyzje o zakupie u dystrybutora AA Duo Omega (również po lekturze Państwa testu).
Wzmacniaczem do nich jest Ayon Crossfire, który znacząco przewyższał w trakcie odsłuchów Accuphes'a E 560.

W dotychczasowym systemie źródłem był (i nadal pozostaje) Esoteric X-05( CD/SACD).
Jako że należę do tych szczęśliwców, którzy mogą rozważać zakup drogiego sprzętu - dbając jednocześnie o jak najlepszą relację cena/jakość - prosiłbym o sugestie, czy wymiana Esoterica X-05 na wyższe modele (X-03 SE lub nawet X-D01) przyniesie znaczącą poprawę dźwięku? Rozważam również odsłuch Audio Research Reference 8.

Będę wdzięczny za ewentualne sugestie co do innych źródeł i opinie nt. moich wyborów.
Sprzęt towarzysząc: kable sieciowe Acrolink serii 7300 i 6100 ( odpowiednio źródło-wzmacniacz), kable głośnikowe Vovox Textura bi-wiring, sieciówki Oyaide do głośników, ic Oyaide D-5000.

Oczekując odpowiedzi, pozdrawiam
MariuszPanie Mariuszu!

Chociaż przysłowie mówi, że od nadmiaru głowa nie boli, to ten, kto je wymyślił nie musiał chyba składać systemu audio… Jestem w takiej samej sytuacji, jak pan, tj. szukam wzmacniacza dla siebie, więc wiem, co pan czuje.
Na szczęście w pana sytuacji wybór, moim zdaniem, jest dość prosty – do tego systemu najlepiej będzie pasował CD8 AR lub (chyba nawet jeszcze bardziej) Ancient Audio Lektor Grand SE. Ten ostatni ma też wysokiej klasy przedwzmacniacz, a AR chyba nie. Ale nie skreślałbym amerykańskiego urządzenia, bo to bardzo godziwe źródło. Esoteric z wyższej linii byłby lepszy niż ten teraz, ale nie zmieniłoby to wiele w dźwięku – charakter pozostałby ten sam i tylko poprawiłyby się jego aspekty. Myślę jednak, że lepiej spiszą się właśnie te dwa źródła – jeśli zdecyduje się pan na AR, to trzeba koniecznie posłuchać go z preampem Reference 5 tej firmy, albo z Polarisem II Ayona.

Tak to widzę. Warto by było zmienić jednak kabel sieciowy do CD na 9300 lub 9100, a 7300 dać do Ayona.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła