pl | en

Wymiana odtwarzacza NAD C545 BEE

Szanowny Panie Wojciechu!

Będąc pod ogromnym wrażeniem Pańskiej pracy, wiedzy i doświadczenia zwracam się do Pana z serdeczną prośbą o podpowiedź.

Mój system to kolumny ProAc 130, wzm. Musical Fidelity A1 /nowy/, kable Nordost Flatline MKII, interconekt AudioQuest Copperhead oraz źródła NAD C545 BEE /do wymiany/ oraz gramofon ProJect Debiut III z wkładką Ortofona Alfa /właśnie myślę nad zmianą wkładki na Sumiko Blue Point no2/. Pokój 15 metrów kw., 3 m/5 m.

Czyli w miarę jasne kolumny, jasny kabel i ciepły wzmacniacz, nie ukrywam że chciałem go zakupić z MF A1 CD PRO ale.... mi wykupili po obniżce cen.

Moje preferencje muzyczne to coś trochę folkowego, typu Lorreny McKennit,trochę romantyków rocka lat 80., typu Erasure, Ultravox, rocka typu Dire Straits, Petera Gabriela, Sinead O'Connor, teraźniejszość czyli Travis, Cold Play, spokojnego jazzu etc... Spokojna, ciepła, lampowa muzyka bez większych szaleństw, z naciskiem na raczej cichsze słuchanie, ale z dobrą szczegółowością, jaką daje ProAc.

Nie jestem zadowolony z tego, jak gra NAD, w/g mnie za dużo basu, chciałbym go zmienić na coś innego. Słuchałem kompletu MFA1 na ProAcach 130i ciągnie mnie do tego odtwarzacza, boje się ewentualnych problemów gwarancyjnych i tego co Pan napisał, że potrafi zagrać zbyt jaskrawo.

Zastanawiam się, czy ściągnąć z Niemiec A1 CD PRO, bo tylko tam jest jeszcze dostępny i modlić się, że nic nie trzaśnie, czy zakupić aktualnie w wyprzedaży MF A 5.5 CD /bardzo mało w Polsce opinii na jego temat, czy ma Pan jakieś doświadczenie z tym odtwarzaczem? I jak on może zagrać ze wzm. A1?/ A może Yamaha CD-2000? /bardzo go Pan chwalił/.

Przy zmianie CD zmienię też interkonekt - myślę o Nordost Blue Heaven? Myśli Pan że to dobry wybór?

Myślałem też nad zupełną zmianą i zakupem lampy, np. PrimaLuny lub Jolidy 302BRC wraz ze źródłem, na przykład Jolida JD100, co Pan o tym sądzi? Nie będzie zbyt lampowo, pluszakowo, mięciutko, a wręcz mulistoitp.? A jeśli taka zmiana, to jaki wybrać przedwzmacniacz do gramofonu Pro-Jecta - Phono Box MK II czy Tube Box II? A może coś innego?

A może ma Pan inne propozycje? Jedno jest pewne - zostaję przy ProAcach 130, nie stać mnie aktualnie na lepsze, a i miejsca nie mam zbyt wiele na porządne kolumny z przedziału 20-30 kzł,

Zakładany budżet to 15 kzł. Już o nic więcej nie pytam bo pewnie już dawno wystrzelałem limit :-)

Pozdrawiam gorąco, życząc dalszych sukcesów.

Z poważaniem
Grzegorz

Panie Grzegorzu!

Musicala nie kojarzę, więc nie pomogę. Wzmacniacza bym nie zmieniał, bo to krok w bok, a nie do przodu. Jeśli miałbym cos polecać, to nowy odtwarzacz. Rozumiem, że te 15 000 zł to pieniądze na CD i kabel, tak? Jeśli tak, to sprawa jest dość prosta – mam dwie propozycje: Ayon CD-07, albo Cyrus CD 8 SE. Obydwa to znakomite urządzenia, znacznie lepsze niż NAD. Kable – do nich raczej wziąłbym coś z Wireworlda, np. Equinox 6, albo, będzie przyjemniej, Suprę.
No i można jeszcze inaczej, może nawet lepiej: proszę kupić zewnętrzny przetwornik D/A. Za jakieś 10 000 zł ma pan Naima DAC i CEC-a. Na razie można grać korzystając z napędu NAD-a, a kiedyś kupić profesjonalny napęd. Albo można taniej – Stello DA-100 Signature z dedykowanym transportem. To genialny przetwornik, właśnie go testowałem.

Wzmacniacza bym raczej nie wymieniał.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła

PS
Przedwzmacniacz gramofonowy - mam dwa typy: pa1.2 Music Halla (małe, a świetne) i Cambrige Audio 640P. Z Sumiko będzie super.