pl | en

Wymiana kolumn Dali Blue 3003

Dzień dobry!

Od jakiegoś czasu czytam Państwa Magazyn i zauważyłem, że nie ignorujecie w testach tzw. sprzętu budżetowego. W związku z powyższym miałbym prośbę, chciałbym prosić o pomoc w wyborze nowych kolumn. Aktualnie mój zestaw składa się z:

· wzmacniacza C320BEE,
· CD ARCAM FMJ CD17,
· IC Reason,
· kolumn DALI Blue 3003.
Pokój 20 m² w bloku, muzyka: pop-rock (m. in.: Depeche Mode, Diorama, Roxy Music, Marc Almond, Paradise Lost, itp.).

  Bas w kolumnach dudni i to przy odkręceniu wzmacniacza na ok. ¼ mocy, ponadto scenie brak rozdzielczości, przy dynamicznych utworach rockowych robi się chaos. Nie wiem, czy te kolumny/głośniki są po prostu za małe, czy też wzmacniacz jest do nich za mocny, czy też w ogóle są to nieudane kolumny (małe podłogówki).
Chciałbym zmienić te kolumny na inne i uzyskać dynamiczny dźwięk z kontrolowanym basem (bez żadnych dudnień), poukładaną scenę oraz górę pasma bez wyostrzeń.
 Kolumn na rynku jest bardzo duży wybór, w cenie do 4 500 zł znalazłem następujące kolumny: Focal Chorus 714, Monitor Audio RX6, KEF IQ70, Chario Silhouette 200T, czytałem także pozytywne opinie o podstawkowych Dynaudio DM2/8, ale nie wiem czy ww. powierzchni pokoju i muzyce oraz moich wymaganiach w zakresie dźwięku, one się sprawdzą. W związku z czym bardzo proszę Państwa o pomoc w doborze kolumn.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam
RafałPanie Rafale!

Patrząc na tę sytuację, wydaje mi się, że najrozsądniejszym wyjściem byłby zakup kolumn Harpii Acoustics. Za 3000-4000 zł znajdzie pan coś na pewno. Jeśli woli pan coś zza granicy, to najlepsze będą Monitory, należałoby w nich jednak zatkać wylot bas refleksu. Ale, jak mówię – najlepsze byłyby Harpie.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła