pl | en

Witam serdecznie!

Po raz kolejny zwracam się do Pana z prośbą o poradę kilka lat temu mając zestaw Marantz Pearl Lite doradził mi Pan zakup kolumn Castle Knight, i tak też zrobiłem model Knight 5 był w moim posiadaniu 6 lat, bardzo fajny zestaw, ale przyszła pora na zmianę, bardzo szybko znalazł się kupiec.

Obecnie mogę przeznaczyć 20 tys. na zestaw cd wzmacniacz i kolumny, a później jeszcze gramofon, dodatkowe 5 tys. (tutaj chyba Clearaudio). Czy może mi Pan zaproponować zestawy których warto posłuchać przed zakupem… To, co mnie interesuje to muzyka ma być przede wszystkim muzykalna, emocjonalna, gęste granie ale dynamiczne z ładną przestrzenią, o ile się da w tej kwocie uzyskać takie cechy. Pokój 20 m2, muzyka różna, jazz, pop, klasyka… w zasadzie wszystko oprócz rocka.

Pozdrawiam,
Marcin
Witam!

Pewnie pan wie, dlaczego Castle się szybko sprzedały :) Bo są fajne :)

Ale oczywiście rozumiem, ze trzeba iść do przodu i mogę tylko pogratulować. Możliwości jest kilka, ale zacząłbym od wyboru kolumn. i tutaj albo szedłbym w Castle'a, ale z wyższych serii, albo w Spendora, ale z serii A. nawet te małe grają jak marzenie.

Do tego kupiłbym wzmacniacz Ayon Audio Scorpio i odtwarzacz tej firmy lub firmy SoulNote. W tym zestawie CD może być najtańszy, naprawdę jest tak dobry. Jeszcze lepiej by to zagrało z monoblokami Scorpio Mono, ale trzeba by mieć odtwarzacz z regulowanym wyjściem, a kiedyś do niego dokupić przedwzmacniacz.

Druga możliwość to pełny system SoulNote. I będzie bardzo dobrze :) Gramofon Clearaudio – jak najbardziej, ale proszę przedtem posłuchać też Pro-Jecta RPM 5 Carbon, żeby wiedzieć, czego się szuka. I będzie pięknie :)

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła