pl | en

Dzień dobry!

Nie będę oryginalny i na wstępie podkreślę że, chętnie czytam Pańskie recenzje i często są one dla mnie bardzo pomocne. Od jakiegoś czasu czytam o wyraźnym postępie w ewolucji DAC-ów i powoli kiełkuje we mnie chęć zmiany.
Obecnie używam DAC Auralic Vega, którego wykorzystuje do wspomagania mojego CD oraz grania plików z komputera z wykorzystaniem HQPlayera i/lub Roona.

Lubię płyty CD i teraz to one brzmią u mnie lepiej od plików (pliki też dobrze!). Nie mam nic przeciwko temu, żeby tak zostało pod warunkiem, że i pliki będą dawały satysfakcję. A krótko mówiąc jedne i drugie zagrają wyraźnie lepiej niż obecnie.

Mój obecny system to:
1. Wzmacniacz - Cary Audio SLI 80 SE (lampy NOS)
2. Źródło – C.E.C. TL51XR jako transport (AES/EBU Supra do DACa)
3. DAC – Auralic Vega
4. Kolumny – Graham Audio LS5/9
5. Interkonekt – Harmonix HS-101 GP (RCA)
6. Kabel głośnikowy – Harmonix CS-120 Improved Version
7. Listwa Gigawatt PF-1 MK 2 + kabel LC-1 MK 3
8. Gniazdo sieciowe Furutech FT-SWS R
9. Kabel sieciowy Enerr Transcenda Light HC 3 (bezpośrednio z gniazda do wzmacniacza)
10. Kabel sieciowy Gigawatt LC-1 MK 3

Dlaczego chcę coś zmienić ? Co jakiś czas trzeba, pewnie Pan wie o czym mowa ;-) Moi kandydaci do odsłuchu to Chord Hugo TT i po Pańskim teście Exogal Comet Pus DAC. Proszę o radę, jakie jeszcze urządzenia warto przetestować a może Pańskim zdaniem powinienem zacząć od zmiany innego elementu systemu ?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Waldek
Panie Waldku!

Jak przydusi, to chłop musi, więc doskonale rozumiem, o czym pan mówi :) W tym systemie sprawa jest dość prosta – Exogal. Chord jest fantastyczny, ale jeśli ma pracować równie dobrze z transportem CD i plikami, to chyba jednak Exogal jest lepszy…

A poza tym, chyba warto by zmienić kable sieciowe na wyższy model, to ten czas… Jakby co, to mam do sprzedania LS-1 GigaWatta, w naprawdę dobrej cenie oddam, szkoda, żeby leżał. Można by też pomyśleć o wymianie GigaWattów na Hijiri. Ale niezależnie od wszystkiego, najpierw DAC. Bo system wydaje mi się naprawdę dobrze poskładany.

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła

PS
Dziękuję za dobre słowo :)