pl | en

Witam!

Chciałbym prosić o pomoc w doborze sprzętu audio do mojego pokoju kinowego. Pomieszczenie ma wymiary 5,2 m x 4,7 m. Mam już zestaw głośników 7.2.4 a dokładniej:

- kolumny frontowe Klipsch Reference RP-280FA z wbudowanymi głośnikami górnymi - 2 sztuki
- głośnik centralny Klipsch Reference RP-450C z wbudowanymi głośnikami górnymi - 1 sztuka
- głośniki tylne podłogowe Klipsch Reference RP-280F - 2 sztuki
- głośniki umieszczone na RP-280F Dolby Atmos Klipsch Reference RP-140SA - 2 sztuki
- głośniki boczne podłogowe Klipsch Reference RP-260F - 2 sztuki
- subwoofery Klipsch Reference RP-115SW - 2 sztuki

Chciałbym dokupić do tego AV receiver - polecono mi do tej konfiguracji Onkyo NR3030. System chciałbym doposażyć o gramofon i oraz jakiś wzmacniacz. Nie ukrywam, że moim marzeniem jest McIntosh MC 275 6th Edition wzmacniacz lampowy niestety nie mam pojęcia czy to będzie można razem połączyć. Gramofonu nie mam wybranego. 

Proszę o opinię i wskazówki czy warto kupić NR3030. Co do części audio to prośba o dodanie brakujących urządzeń - mój budżet to 50 kPLN.

Pozdrawiam
Arek
Panie Arku!

Ma pan naprawdę wypasiony system :) Chętnie podrzucę jedno, czy dwa rozwiązania.

Z Onkyo niestety nie pomogę, bo od lat nie słyszałem żadnego produktu tej firmy. Jeślibym jednak miał do tego kupować jakiś naprawdę dobry amplituner AV, to byłby to najprawdopodobniej któryś produkt Arcama. Mają doskonały system kompensacji akustyki pomieszczenia i po prostu dobrze grają.

Co do McIntosha, to jest to jak najbardziej sensowny i fajny pomysł. Łączy się to w ten sposób:
- podłącza pan wzmacniacz mocy (tutaj to McIntosh) do wyjść Pre out w amplitunerze (L + R, tj. przednie kanały). I gotowe. Wzmacniacz gra wówczas zarówno w stereo, jak i w kinie domowym. Potem można to rozbudować o przedwzmacniacz stereo, ale nie wiem, czy jest sens.

Teraz gramofon - nie pamiętam, czy Arcam montuje przedwzmacniacze w amplitunerach, ale na ma fajne przedwzmacniacze zewnętrzne. Nie wiem, ile chciałby pan wydać na gramofon, ale takie firmy jak Acoustic Signature, Transrotor, Rega itd. będą dobrym wyborem.

Mam nadzieję, że pomogłem :)

Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Pacuła