pl | en

Szanowny Panie Redaktorze,

Zwracam sie do Pana jako eksperta z prośbą o poradę co do ewentualnej wymiany jakiegoś elementu (elementów) zestawu (poza kolumnami,które są w nim najlepszą częścią) które poprawią jeszcze bardziej dzwięk ( rozdzielczość, szczegółowość czy bass)

Posiadam obecnie następujący zestaw:

lista sieciowa Gigawatt PF-1 (MK 2)
Odtwarzacz Oppo BDP 103D
Interkonekt - Oyaide Tunami Terzzo
Wzmacniacz Heed Obelisk Si + zasilacz X2
Przewody głośnikowe - Oyaide Across 3000
Kolumny - Dynaudio Contur S 1.4 LE

Ja myślę, że najsłabszym elementem jest Oppo, ale też jestem gotów wymienić inne. Kupiłem Oppo ( nie pomyślałem o lepszej 105d) zeby odtwarzać też DVD-A , Bluray czy SACD) Słucham głownie szeroko pojętej muzyki rockowej i bluesa oraz fussion jazz. (Pink Floyd,Clapton,Robben Ford,Marcuss Miller) Bardzo proszę o napisanie, które elementy na jakie inne proponowałby Pan wymienić. (zakładam cenę do 3 x większą od ceny dotychczasowych elementów )

pozdrawiam
Marek
Witam!

Rzeczywiście Oppo wydaje się najsłabszym elementem, a z kolei najmocniejszym kolumny :)
Jeśli zależy panu na SACD i DVD-Audio, to nie ma innej rady i trzeba zostać z Oppo, bo w sensownych pieniądzach nie ma innego uniwersalnego odtwarzacza - najbliżej i najlepiej to firma Esoteric, ale to naprawdę duże pieniądze.

Ja bym zrobił to tak: zostawiłbym Oppo dla filmów i gęstych płyt, a do CD, np. któryś z podstawowych modeli firmy Ayon, kupił odtwarzacz z wejściem cyfrowym, odo którego podłączy pan Oppo. Wtedy jedynie SACD będą nieco gorsze. Albo kupiłbym odtwarzacz SACD, np. Marantz SA8005 i ma pan dobre CD i SACD, a Oppo podpina pan przez miejscowe cyfrowe. Tak ma pan załatwioną sprawę źródła na długo.

Kolejna sprawa kable. Może pan pozostać z tym, co pan ma, ale poprawi pan system kupując okablowanie Mogami, Acrolinka lub coś z Furutecha, cały set, razem z kablami sieciowymi. To wszystko japońskie marki, więc pozostanie pan w tym samym kręgu :)

I wzmacniacz. Tutaj nie bardzo widzę, jak by to można poprawić. Chyba, że… Kupi pan CD Ayona z regulowanym wyjściem i do tego monobloki Ayona, o których pisałem w tym tygodniu. To byłby czad! A jak nie, to proszę posłuchać swoich Dynaudio z którymś ze wzmacniaczy haiku-Audio, też bardzo fajne połączenie.

Ważne, żeby wszystkie urządzenia miały dobre zasilanie, stały na czymś sensownym (nóżki + platforma) i ew. stolik. To podstawy. No i oczywiście sensownie zaaranżowany pokój, bo akustyka potrafi zepsuć wszystko.
Mam nadzieję, że jakoś pomogłem :)

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła