pl | en

Dzień dobry Panie Wojtku!

Bardzo dziękuję za wcześniejsze porady, jak zawsze były bardzo pomocne!

Zwracam się ponownie do Pana z prośbą o pomoc. Nareszcie pojawił się u mnie zestaw Heed. Z moimi wcześniejszymi elementami całość to teraz: wzmacniacz Obelisk SI, transport Obelisk DT, DAC Dactilus oraz wzmacniacz słuchawkowy Canamp. Całość gra z kolumnami Mourdart Short 904. Temat kolumn pozostawiam jednak na bliżej nie określoną przyszłość.

Obecnie zastanawiam się nad wymianą kabli łączących poszczególne elementy systemu. Póki co posiadam kable Straight Wire Symphony, a transport podłączony jest do DAC zwykłym Toslinkiem. Czy wg Pana to optymalne kable? Czy powinny zostać wymienione? Oczywiście bez problemu można znaleźć lepsze kable tylko czy do takiego zestawu ich wymiana ma sens?

Dodatkowo mam problem ze ścieżką podłączenia. Wiadomo transport do DAC a DAC do wzmacniacza, ale co że wzmacniaczem słuchawkowym? Obecnie przepinam kabel od wzmacniacza. Czy jest inna możliwość podłączenia? Mój wcześniejszy wzmacniacz Marantz dysponował wyjściem Record pod które był podpięty wzmacniacz słuchawkowy. Heed takiego wyjście nie ma, a tylko pre out. Czy bez problemu można wykorzystać to wyjście i podłączyć pod nie wzmacniacz słuchawkowy?

Z góry dziękuję za kolejną pomoc. 

Pozdrawiam serdecznie
Rafał
Panie Rafale!

Fajnie, że doszedł pan już do tego miejsca.

Co do kabli, to lepiej podłączyć transport z dakiem kablem cyfrowym RCA-RCA, Toslink nie jest optymalnym łączem. Jeśli ma pan możliwość, to sugerowałbym wypożyczenie do odsłuchu kabli Mogami (Japonia) lub Chord (UK), zobaczy pan, że to naprawdę dobrze gra i pewnie pchnie pana system do przodu.
Ze wzmacniaczem słuchawkowym jest problem, bo rzeczywiście podłącza się go do wyjścia Rec, a nie do przedwzmacniacza. Ale z tego, co wiem i co widzę na zdjęciach, Obelisk Si ma wyjście Tape out, co jest właśnie wyjściem do nagrywania, co powinno załatwić sprawę. Jeśli nie proszę dać znać, zobaczymy, co da się zrobić :)

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła