pl | en

Wzmacniacz + kolumny za 5000 zł

Witam serdecznie!

Chciałbym prosić o poradę. Zamiłowaniem do dobrego brzmienia zaraziłem się jeszcze w szkole podstawowej, a to było jakieś ... no już prawie 30 lat temu. Wtedy to właśnie w czasach radiomagnetofonów typu "Kasprzak" itp. usłyszałem u kolegi z klasy "szpulowca" i jakieś kolumny - brzmiało tak pięknie, że aż ściskało ..... i tak się zaczęło. Szkoła średnia - mozolne zbieranie kasy - jeden deck, następny, kolejne wzmacniacze i kolumny wystane w kolejkach. Zatrzymałem się jakieś 15 lat temu na CD legato link Pioneera wzmacniacza Technicsa i kolumnach Tonsila Perfect 150... A to już było bardzo dawno i w dodatku zostało u brata. Studia, praca, dom, dziecko. Parę lat temu kupiłem DVD Onkyo DV SP500 - żeby czasem coś obejrzeć... Teraz postanowiłem wrócić do tego, co mnie tak fascynowało i nadal fascynuje. Chciałbym na początek kupić wzmacniacz i kolumny (+ kable oczywiście) i wydać na to ok. 5000 zł.
Od dwóch miesięcy ślęczę w internecie i czasopismach (tak trafiłem na Pańskie porady w „High Fidelity”). Ogrom oferty jest niesamowity, a i możliwości finansowe też są troszkę inne.

A teraz może więcej konkretów bo chyba za bardzo się rozpisałem:
1) Pokój w bloku o powierzchni ok. 22 m2, mały dywan, jakaś kanapa (chyba raczej trudne warunki ustawienia kolumn).
2) Lubię słuchać różnej muzyki: popu, poważnej ("Cztery pory roku", organowa), elektronicznej (J.M. Jarre), chilloutu. Ulubiony wykonawca - YELLO.
3) Co do dźwięku to - lubię bas miękki i głęboki bez dudnienia wyraźny środek i górę bez męczącego szelestu kłującego w uszy.
4) Chciałbym aby zarówno przy małej (!) głośności jaki i czasami większej ;-) wszystko było ładnie słyszalne.

Zastanawiałem się początkowo nad Harmanem HK 980, ale teraz rozważam:
- Cambridge Audio Azur 340A SE
- Rotel RA-04
- Marantz PM6003
- NAD C326BEE (a może używany C372?)
- Cambridge Audio Azur 650A
- Xindak

Co do kolumn to:
- Monitor Audio Bronze BR5/BR6
- Canton Gle 490
- Jamo C 407
- JBL ES 80

A może jakieś inne? Już sam nie wiem...

Bardzo proszę o wskazówki i pomoc.

Pozdrawiam -
DarekWitam!

Myślę, że w pana przypadku sprawa jest dość prosta do wyprowadzenia. Z kolumn: MA BR6 lub coś z serii Excite Dynaudio. Do tego wzmacniacz Xindaka 06 lub MT1. Będzie bardzo fajnie. Jeśli to jednak możliwe, to znacznie lepszym wyborem i na dłużej byłby Xindak V10 – piękny dźwięk lampowy i dobra dynamika, z kolumnami BR6. Będzie trochę drożej, ale warto. Proszę posłuchać tego w jakimś miejscu, zobaczy pan, że gra to wybitnie.


Pozdrawiam
Wojciech Pacuła