pl | en

ODTWARZACZ CD W MIEJSCE NAD C540

Witam Panie Wojtku!

Minęło ponad rok od ostatniej korespondencji z Panem w sprawie sprzętu HI-FI. Jak najbardziej owocnej dla mnie i mojej żony, która dzięki zmianom w zestawie stereo znowu słucha muzyki:) W roli przypomnienia napiszę jak aktualnie wygląda nasz zestaw, bo znowu będę Pana prosił o pomoc:

Music Hall a35.2
Supra MD06-EU/SP
Supra Lorad 2.5CS-EU
Chord Crimson Plus
Chord Rumour 2

Standy z kolcami i podkładkami stoją na marmurze. Stare klocki to: NAD C540 i Acoustic Energy Aegis One.
AE miałem wymienić na Castle Knight 4 lub 5, ale powiększyła nam się rodzina, więc wymiana kolumn musi jeszcze chwilkę poczekać:) Niestety ostatnio zaniemógł NAD C540 i w tej kwestii piszę do Pana. Jak Pan myśli, jaki CD warto kupić do naszego zestawu w cenie 1500-2000 zł? Chyba że nie ma sensu kupować nic za tę kwotę, to jakby mógł Pan coś zaproponować wartego dozbierania kilku stówek:) Za około 2900 zł można np. kupić Music Hall cd35.2, ale czy warto??
Mam jeszcze jedno pytanie czy na rynku jest jakiś odtwarzacz Blu-ray, którego jakość dźwięku dorównuje CD?? Bo tak chodzi mi po głowie czy może zamiast CD kupić Blu-ray. Oczywiście to tylko rozważania :)

Pozdrawiam
Tomek


Witam!

Rodzina najważniejsza i to ona „rządzi”. Reszta jest dodatkiem :)
Skoro jednak nadarza się okazja do poprawy, bo tak to widzę, to warto by było poczekać i kupić cd35.2. To świetny odtwarzacz. Ma on jednak problem, z którym trzeba by się zmierzyć: nie ma wejścia cyfrowego. To istotne, ponieważ, odpowiadając na pańskie drugie pytanie, nie ma odtwarzaczy BD, które grałyby jak CD. Jeśli chcemy z nich uzyskać dobry dźwięk, trzeba zastosować zewnętrzny przetwornik D/A. A do tego przydałby się CD z takim wejściem.
Dlatego widziałbym to inaczej: proszę kupić DAC Music Hall dac25.3 i niedrogi BD, np. Asusa. Ten ostatni ma super obraz, w kinie się przyda, a do tego wypuści zarówno sygnał z płyt, jak i z plików, także wysokiej rozdzielczości. Podłączy go pan cyfrowo do DAC-a i ma pan trzy korzyści: odtwarzacz BD, odtwarzacz CD, odtwarzacz plików, a do tego fajny wzmacniacz słuchawkowy w Music Hallu. Tak bym to widział.

Wszystkiego dobrego pańskiej żonie i panu życzę!

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła