pl | en

Polak Węgier…

Szanowny panie Wojtku!

Przede wszystkim chciałbym panu podziękować za wiele fantastycznych testów, które pomogły nam, dystrybutorom i klientom znaleźć wiele, znakomitych produktów! Codziennie czytam testy z całego świata, testy z dobrych pism, i muszę powiedzieć, że to, co znajduję w „High Fidelity” jest po prostu najlepsze!

Chciałbym powiedzieć parę słów o mnie. Opuściłem Węgry w 1980 roku i przeniosłem się do Szwajcarii. Bardzo szybko moje odnalazłem hobby, które stało się pasją mojego życia – to import i sprzedaż urządzeń hi-fi. Moje studio, najpierw w Bazylei, a potem w Zürichu, było wypełnione kablami w czasach, kiedy nieliczne pisma audio cokolwiek na ten temat pisały. Zawsze o tym wiedziałem, słyszałem to, że być może (podchodząc do tego filozoficznie) kable są najważniejszym elementem dobrego systemu.
W 2006 roku powróciłem do swoich korzeni, na Węgry, i otworzyłem firmę Ultimate AV. Mam w ofercie sporo dobrych kabli, jak Tellurium Q, Analysis Plus, Wywires, a także, dzięki Waszej Nagrodzie Roku, polskie kable Audiomica (!), które są po prostu znakomite i niedrogie. Wypróbowałem wiele, wiele kabli, nawet bardzo drogich i choć ten, czy inny producent szli krok do przodu, to cena, jaką trzeba było za to zapłacić wydawała mi się zawsze śmiesznie wysoka.

Ale, i to jest główny powód tego, że do pana piszę, nie myślałem, że możliwy jest aż tak duży postęp w realistycznych cenach, jak w kablach High Fidelity (www.highfidelitycables.com). Nigdy nie słyszałem tak dużej poprawy dźwięku w tak wielu różnych systemach! Nie ma w tym żadnej chęci zysku z mojej strony, chciałbym po prostu, abyście usłyszeli coś naprawdę fajnego. Proszę, wypróbujcie u siebie kable Ricka Shultza, właściciela firmy, jestem pewien, że coś dobrego z tego wyniknie…

W załączniku przesyłam też trochę zdjęć mojego salonu, jak również kilka zdjęć naszego pokoju z wystawy w Budapeszcie.

Dziękuje serdecznie za poświęcony mi czas i przesyłam gorące pozdrowienia z Budapesztu

Tibor Szegedi

Ultimate AV Kft. | Szegedi Tibor
1036 Budapest | Lajos u.74-76 | Hungary

tel.: +36 30 227 23 37 | www.ultimateav.hu