pl | en

Zmiana Cambridge Audio 640A v2 – na co?

Witam panie Wojtku!

Będąc zagorzałym czytelnikiem HF bardzo często odwiedzam stronę z poradami jakie udziela pan czytelnikom. Jako że możliwości odsłuchowe sprzętów audio są w moim mieście niewielkie i ja chciałbym skorzystać z pana wiedzy i doświadczenia.
Więc do rzeczy. Mój zestaw stereo to: Cambridge Audio 640 v2 CD + wzmacniacz, do tego używam DACMagic Plus. Kolumny to Monitor Audio RX6. Okablowanie to Equilibrum Cello oraz interkonect Anthem r2. Kable zasilające przede mną, więc i tutaj czekam na sugestie, ale to osobny temat.
Jednak sprawa dotyczy elektroniki, mianowicie chciałbym pójść o poziom wyżej i pytanie, w którym kierunku? Kwota do dyspozycji ok. 6 tys. Czy napęd? Może wzmacniacz - chodzi mi po głowie np. CA840v2, a może warto się pokusić o nowy model CA851A?
A może, co byłoby rozwiązaniem najbardziej przyjemnym, czyli dobry stosunek jakości za kwotę mniejszą aczkolwiek nic na silę .Preferencje muzyczne - lubię po prostu posłuchać przyjemnie muzyki, delektując się każdym nowo odkrytym szczegółem jaki mogę usłyszeć, bez względu na jej gatunek.

Dziękuje i pozdrawiam
Marcin


Panie Marcinie!

Jeśli chodzi o kable sieciowe, to jest dobrą zasadą trzymać się firmy, z której ma pan resztę okablowania. Są od tego wyjątki, ale to trochę szukania i trudno z góry ocenić wynik. Jeśli chodzi o pana system, to najlepszym ruchem byłby kupienie wzmacniacza 851A. To będzie duży krok naprzód. Albo... Zmiana wzmacniacza na Heed Audio Obelisk Si MkII. I potem zasilacz do niego. To chyba miałoby najwięcej sensu :)

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła