pl | en

SYSTEM NA POCZĄTEK

Witam

W natłoku sprzętów, nowości, promocji itd. czuję się nieco zagubiona, a chciałam po prostu kupić sobie fajne stereo. Budżet niestety mam dość ograniczony – to ok. 5 tysięcy złotych, wiec nie ma z czym szaleć, ale przez to znacznie trudniej jest wybrać coś, co po pierwsze grałoby przyzwoicie, po drugie było niezłej klasy i oczywiście zmieściło sie w założeniach finansowych.
Precyzując moje oczekiwania - słucham skrajnych gatunków muzyki - od smooth jazzu, przez mocne rockowe brzmienie, na chóralno-operowej Carminie Buranie skończywszy. Ponieważ sama kiedyś uczyłam się śpiewu, największy nacisk i największą uwagę przykładam zawsze do wokalu i jego wybrzmienia. Uwielbiam słyszeć te subtelne oddechy, jakieś niespodziewane nutki wybiegające z gardła...
Lubię też dynamiczne brzmienie z dużą ilością basu (takie zboczenie jakieś) i bardzo mnie drażni, jak dudni, gdy powinno po prostu grać na niskich poziomach. Póki co pomieszczenie do słuchania muzyki nie jest duże - ok. 25 metrów kw. Głośniki zdecydowanie musza być podstawkowe. Uff.
Póki co, mój wybór padł na poniższy zestaw:
NAD C515 - odtwarzacz CD
NAD C326 - tuner
CASTLE KNIGHT 2 - głośniki.

Oczywiście zdaję sobie sprawę ze słabości tego odtwarzacza, ale moja filozofia (może i błędna) jest taka, że wolę postawić po pierwsze na głośniki, potem na tuner, a jak zostanie parę groszy, to kupić odtwarzacz. Odtwarzacz to też ta część, którą najłatwiej wymienić... Wśród głośników rozważam także KEF Q300...
Co Państwo sadzicie o tym zestawie? Chętnie posłucham porad i wypróbuję inne zestawienie.
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Anna

Pani Anno!

A jaki wzmacniacz? Bo jakoś go tu zabrakło. Czy już ma pani jakiś?
Co do tunera, to nie ma to większego znaczenia – dla mnie i tak wszystkie tunery grają gorzej niż małe radyjko Tivoli Model One – takie moje zboczenie :)

Co do CD, to jest OK., ale wszystko zależy od wzmacniacza. Jeśli będzie to NAD 315, to Castle jak najbardziej. Można by też wypróbować inny system – Music Hall 15.2, też z Castle. Problem jest w połączeniu dobrej średnicy i dołu – to zawsze wyzwanie. No i koniecznie proszę posłuchać kolumn Pylon – podłogowych Pearl i podstawek Pearl Monitor. Może się okazać, że jednak lepiej zagrają Pearle, mimo że to kolumny podłogowe.


No i proszę nie zapominać o kabelkach, nawet niedrogich – marki Chord, ariniAUDIO (polska) itp.

Głośników KEF nie słyszałem, nie pomogę.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła