pl | en

JAK POPRAWIĆ SYSTEM? – PYTA CZYTELNIK Z CZECH.

Szanowny panie Paculo!

Od dłuższego czasu Jestem czytelnikiem Pańskiego pisma internetowego i w związku z tym chciałem prosić o fachowa poradę. Od okolo 2 lat posiadam zestaw audio w ktorego sklad wchodza wzmacniacz Cambridge Audio 840 W z przedwzmaczniaczem 840E, odtwarzacz CD Cambridge audio 840 C i kolumny Acoustic Energy Radiance 3. Aktualne okablowanie to – kable sieciowe Oiyade Tunami z Rhodiowanymi wtykami Oiyade, kable glosnikowe supra Sword rowniez uzywam filtra Supry, interkonekty XLR Furutech Alpha FA-220. Z czasem dzwiek systemu przetal mi odpowiadac, wydaje mi sie za ostry i agresywny. Dlatego zwazam nestepujace zmiany. Albo tylko wymiana kolumn za Wilson Benesh Curve lub Wilson Benesh Arc ( te drugie w kombinacji z subwooferem Torus) z ewntualna wymiana kabla glosnikowego, albo calkowita przebudowa systemu - zmiana kolumn za WLM La scala albo Diva w kombinacji z Lebenem CS 300 X(S) z lampami Sovteka ewentualnie Mullarda ( ktore wedlóg panskiego zdania bylyby lepsze ) i z czasem zmiana odtwarzacza CD (sprzedawca proponuje mi Audiolab CD 8200 ). Kable sieciowe chcialbym pozostawic bez zmiany jako interkonekt miedzy wzmacniaczem i CD posluzylby Acoustic Revive Line 1.0 R. Któryzestaw wedlug panskiego zdania zagra lepiej ?

Bardzo dziekuje na odpowiedź.

Martin

P.S. Przepraszam za ewentualne bledy ortograficzne, jestem z Czech.

Panie Martinie!

Trochę mnie zaskoczyło, że ten system gra ostro – zarówno wzmacniacz CA, jak i kolumny AE są raczej ciepłe. Jedynie odtwarzacz CA jest dość jasny. Ale, najwyraźniej zdarza się. W takich przypadkach najczęściej to problem ustawienia kolumn w pomieszczeniu i akustyki. Zakładam jednak, że tu jest wszystko OK.
Wilsonów nie znam, więc nie mogę nic powiedzieć. Jeślibym miał jednak przebudować ten system od zera i żeby to grało fajnie, lekko ciepło, to poszedłbym nieco inną drogą.
Najpierw kupiłbym wzmacniacz Cary SLI-80 (link) i wymienił lampy na jakieś NOS-y, ew. lampy Shuguanga, te czarne. To pięknie brzmiące urządzenie, nieco ciepłe, pełne. I świetnie sprawdza się jako wzmacniacz słuchawkowy. Można się uzależnić. Do tego kupiłbym kolumny Spendora – im droższe, tym lepsze. Jedynym problemem byłby wybór między serią Classic i serią A, każda ma swoje zalety. I na końcu odtwarzacz. Nie wiem, ile pan chce wydać, ale podszedłbym do tego stopniowo. Na początek – DAC Hegel HD20 – świetne urządzenie! I do tego potem transport, np. Stello CDP-100. Sieć ma pan OK., zostaje, a reszta kabli – właśnie Acoustic Revive. Zobaczy pan, to będzie kompletnie inny dźwięk, po prostu do słuchania :)

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła