pl | en

McIntosh MPC1500 – kondycjoner sieciowy (wersja europejska)

Kondycjoner sieciowy MPC1500 jest pierwszym tego rodzaju urządzeniem McIntosha przeznaczonym do całkowitej ochrony przepięciowej oraz przeciwzakłóceniowej najwyższej klasy sprzętu audio. W sieci elektrycznej występują obecnie liczne zakłócenia wywołane przez pracę milionów urządzeń, takich jak komputery, dekodery satelitarne i pomniejsze sprzęty elektryczne. Dzięki zastosowaniu MPC1500 stanie się możliwym osiągniecie pełnych możliwości dźwiękowych przez komponenty McIntosha, poprzez zapewnienie im najlepszych warunków pracy.

Dokładna separacja oraz symetryzacja napięcia przemiennego, przeznaczonego do zasilania urządzeń realizowana jest przy wykorzystaniu specjalnego transformatora toroidalnego. Działa on jak pasywny filtr, który optymalizuje warunki zasilania podłączonych urządzeń, izolując sprzęt od zakłóceń pochodzących z sieci energetycznej i zapobiegając przedostawaniu się szkodliwych ,,śmieci” generowanych przez domowe urządzenia elektryczne. Najwyższej klasy jakość produkcji oraz odpowiednia kontrola powstających urządzeń, gwarantują, iż transformator zastosowany w MPC1500 jest niezwykle cichym komponentem, który nie emituje żadnych własnych szumów.

Dzięki zastosowaniu kosztownych technologii redukcji szumów transformatora udało się osiągnąć rezultat, w którym wszystkie komponenty, a w szczególności wzmacniacze mocy, są w stanie efektywniej pobierać prąd gdy są podłączone do MPC1500, niż w przypadku bezpośredniego podłączenia do gniazdka w ścianie. Najwyższej klasy układ ochrony przepięciowej chroni skutecznie sprzęt High-End przed skutkami występowania przepięć i niebezpiecznych impulsów sięgających poziomu kilku tysięcy woltów. Dzięki niemu, ograniczono do minimum ryzyko uszkodzenia urządzeń w wyniku nagłych wyładowań atmosferycznych oraz innych losowych wydarzeń występujących w czasie wahań i zaników napięcia. Ekstremalnie pewny układ elektryczny nie posiada warystorów MOV, co skutkuje brakiem degradacji jakości dźwięku, spowodowanego starzeniem się komponentów lub częstym użytkowaniem.

Firmowa, szklana płyta czołowa MPC1500, została wyposażona w wyświetlacz zbudowany w technologii LED, zapewniający doskonałe podświetlenie dla dwóch wskaźników wychyłowych, umożliwiających natychmiastowy odczyt wartości napięcia i natężenia prądu. MPC1500 chroni Twój cenny sprzęt High-End, umożliwia spektakularny przyrost jakości dźwięku i upraszcza podłączenie posiadanych komponentów. Wszystkie powyższe korzyści są zawarte w jednym urządzeniu, prostym w użytkowaniu i doskonale wyposażonym.

MPC1500 został skonstruowany zgodnie z wymogami energetycznymi obowiązującymi w Unii Europejskiej – 230 V 50/60 Hz. Optymalną pracę urządzenia zapewnia podłączenie kabli zasilających posiadających wtyczkę typu Schuko.
Najwyższej klasy gniazdka sieciowe umożliwiające podłączenie 6 urządzeń
Łączne trwałe obciążenie wszystkich gniazdek nie może przekroczyć 1310 W
Maksymalnie obsługiwane natężenie prądu do 5,7 A
Transformator toroidalny zapewniający redukcję zakłóceń
Programowalne gniazdka sieciowe – różne tryby pracy
Włączanie/wyłączanie systemu McIntosh przy wykorzystaniu triggera 12V
Możliwość wyłączenia podświetlenia wskaźników wychyłowych
Wymiary: (WxSxG) 20 x 45 x 56 cm.
Waga: 39,5 kg

Źródło: Hi-Fi Club