pl | en

Subwoofery REL serii B

Inżynierowie REL stosują w życiu zasadę: „Rób jedną rzecz, ale rób ją perfekcyjne”. Dlatego REL produkuje tylko i wyłącznie systemy subbasowe.

Systemy serii B to masywne urządzenia, które pozwalają na odtworzenie głębokiego basu w dużych pomieszczeniach jednocześnie zachowując jego szybkość i mocne uderzenie. Umieszczenie głośnika z przodu obudowy pozwala na generowanie wysokich poziomów głośności nawet w pomieszczeniach o trudnej akustyce. Natomiast fala dźwiękowa z tylnej strony głośnika jest prowadzona przez długi labirynt, którego zakończeniem jest duży port znajdujący się na spodzie obudowy.


Seria B składa się z trzech urządzeń B1, B2 oraz B3. Wzmacniacze mocy zawierają niezbyt często spotykane tranzystory MOSFET zamknięte w masywnych metalowych obudowach pozwalających na osiągnięcie dużych mocy. Charakteryzują się one mocą odpowiednio dla B3 200 W, dla B2 300 W oraz dla B1 500 W. W systemach B2 oraz B3 zastosowano 10” głośnik o dużym wychyleniu membrany natomiast w B1 zastosowano głośnik 12”. Waga najcięższego z subwooferów wynosi 43 kg.

Obudowy systemów serii B dostępne są w kolorze czarnym oraz w fornirze wiśniowym, klonowym i różanym. Ceny urządzeń REL serii B w kolorze czarnym wynoszą odpowiednio B3 5590 zł, B2 7150 zł oraz B1 8690 zł. Wykończenie fornirowane kosztuje odpowiednio B3 6190 zł, B2 7790 zł, 9290 zł.

Źródło: Voice