pl | en

Blu-Ray T+A elektroakustik BD 1260 R

Długie konflikty pomiędzy konkurującymi systemami nie są niestety niczym niezwykłym w naszym przemyśle, ale w ostatnim czasie system Blu-ray ostatecznie przebił się jako nowy format HD. Aby system Blu-ray mógł odtwarzać szerokoekranowe formaty DVD i CD trzeba pokonać bardzo złożony problem: wymagane są dwa różne lasery, a ilość danych, która ma być przetworzona, jest niewiarygodnie wielka. Wprowadzenie formatów audio HD z HDMI 1.3 nie jest również rzeczą prostą, a cały system w dalszym ciągu pozostaje jeszcze na etapie rozwoju. Przy budowie BD 1260 R, T+A zastosowała najnowsze generacje mechanizmów dysków oraz dekoderów. Zapewnia to doskonałą jakość obrazu systemu Blu-ray wraz z rewelacyjną reprodukcją obrazu DVD i wysoką jakością skalowania do 1080 p. Sygnał wyjściowy wideo może być przekazywany przez wyjście HDMI 1.3 lub alternatywnie przez wyjścia Component , S-Video lub wyjście Composite. Jak pewnie się Państwo spodziewają, położyliśmy szczególny nacisk na reprodukcję audio ponieważ chcemy uzyskać najlepszą z możliwych jakość dźwięku z formatu DVD i CD, jak również z nowych formatów HD (7.1). Do reprodukcji dźwięku T+A zaadoptowała unikalną filozofię; sygnały CD, DVD oraz Blu-ray przetwarzane są dokładnie tak, jak jest to wymagane dla każdego formatu danych. Dla formatu wielokanałowego oraz dwukanałowego użyliśmy przetwornika / obwodu analogowego z SACD 1260 R, który jest sterowany przez procesor i zabudowany z ośmioma przetwornikami. W trybie wielokanałowym przesyła on sygnały analogowe w doskonałej jakości poprzez osiem wyjść przetwornika.


Odtwarzacz surroundowy SR 1560 R może pochwalić się ośmioma wysokiej jakości wejściami dla formatu 7.1, dającymi przekonujący obraz fantastycznej jakości dźwięku w trybie HD-Audio.
W trybie stereo przetwornik pracuje w trybie podwójnie różnicowym w celu osiągnięcia jeszcze lepszej charakterystyki dźwięku. Niezakłócony sygnał cyfrowy na wyjściu osiągalny jest dla wszystkich cyfrowych formatów dźwięku. Wygląd zewnętrzny oparty jest na urządzeniu SACD 1260 R.

Cena w Niemczech: 4990 €
Planowana cena w Polsce: 19 990 zł

Źródło: Dynamic Hi-End