pl | en

GoldenEar Technology
Dystrybucja w Polsce

Od kilku tygodni firma Audiofast stała się dystrybutorem na terenie Polski high-endowych głośników GoldenEar Technology. To firma głośnikowa założona przez Sandy’ego Grossa i Dona Givogue, znanego z Polk Audio i Definitive Technology. GoldenEar to ich najlepsze dzieło do tej pory. Osoby za nią stojące od dziesięcioleci działają w branży audio i mają w sumie dosłownie kilkusetletnie doświadczenie w branży, wytwarzając lub pomagając wytworzyć wiele spośród  najlepiej brzmiących i najlepiej się sprzedających kolumn na świecie. Połączyli swoje siły, aby stworzyć kolumny jeszcze lepsze. Wykorzystują swoje doświadczenie, by brzmienie ich dzieł było tak dobre, jak konstrukcji konkurencyjnych kosztujących trzy, a czasami nawet pięć razy więcej. Nazwali swoją firmę „GoldenEar”, ponieważ w świecie audio „złotym uchem” nazywamy osobę, która słyszy wyjątkowo dobrze. Oni tak właśnie słyszą, dlatego stawiają sobie te same cele dźwiękowe przy konstruowaniu każdych kolumn i przywiązują jednakową wagę do każdego głośnika, bez względu na jego cenę. Niższa cena kolumn nie oznacza przecież, że kupujący je meloman nie zwraca uwagi na jakość. Każdy projekt kolumn traktowany jest w firmie GoldenEar z taką samą atencją, co najdroższe zestawy high-endowe. Firma może sobie na to pozwolić, gdyż wiadomo, że klienci docenią takie podejście.

  W ciągu zaledwie czterech lat swojego istnienia GoldenEar zdążył zgromadzić dużą liczbę prestiżowych nagród, recenzji i wyróżnień otrzymanych od najbardziej znanych w branży periodyków. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że firma stosuje swoje własne rozwiązania techniczne, a także sama opracowuje i produkuje przetworniki.
W oparciu o nie powstały bardzo ciekawe konstrukcje podłogowe, podstawkowe oraz subwoofery. Jedną z cech charakterystycznych jest niezwykła wydajność i rozciągnięcie pasma w rejony infrasoniczne, dzięki stosowaniu aktywnych sekcji basowych z wbudowanymi wzmacniaczami o mocy ponad 1000 W, a także użyciu specjalnych membran biernych. Projektami autorskimi są też wstęgowy głośnik wysokotonowy oraz bardzo zaawansowany technicznie głośnik średnio-niskotonowy. Warto zwrócić uwagę na kształt głośników basowych. GoldenEar Technology stosuje membrany o kształcie stadionu, które posiadają zalety zarówno mniejszych (szybkość), jak i większych jednostek (potęga i zejście).

  Aktualnie w ofercie GoldenEar znajdują się:
- cztery pary podłogówek zaczynając od najwyższego modelu - Triton One, Triton Two, Triton Three (wszystkie z aktywnym wbudowanym subwooferem) i Triton Seven (bez aktywnego subwoofera),
- dwie pary monitorów - Aon 3 i Aon 2,
- trzy wolnostojące subwoofery - ForceField 5 i ForceField 4 i ForceField 3,
- trzy pary satelitów/głośników surroundowych - SuperSat 3, SuperSat 50, SuperSat 60,
- pięć typów głośników centralnych - SuperSat 3C, SuperSat 50C SuperSat 60C, SuperCenter X, SuperCenter XL,
- dwa sounbary – SuperCinema 3D Array XL, SuperCinema 3D Array.
- wyposażenie pomocnicze - półki/standy

Źrodło: Audiofast