pl | en

Cardas Audio
Parsec
Kabel głośnikowy

Cardas Audio właśnie wprowadził do sprzedaży długo oczekiwany przewód głośnikowy Parsec, którego cechuje m.in. geometria star-quad, technologia powietrznego zawieszenia oraz przewodniki z kevlarowym rdzeniem. Zewnętrzna otulina została wykonana z termoplastycznej gumy. Średnica przewodu wynosi pół cala. Dzięki użytym materiałom przewód jest elastyczny i stosunkowo miękki, a w celach estetycznych nadano mu kolor głębokiej zieleni, pasujący do serii interkonektów. Parsec występuje także w wersji bi-wire. Konfekcjonowany jest przy użyciu widełek Cardas CGMS bądź bananów CABE. Jako jeden z przedstawicieli przewodów serii Cross, charakteryzuje się delikatnie ocieploną barwą brzmienia w środkowym zakresie pasma. Jego kevlarowy rdzeń nadaje nieco bardziej wyrafinowanego brzmienia względem niższych modeli.

Kable głośnikowe i interkonekty serii Parsec zastępuję modele z serii Quadlink. W obydwu przypadkach wprowadzone zostały ulepszenia, mające wpływ na dźwięk i użytkowanie (m.in. lepsza konfekcja i większa elastyczność), przy zachowaniu tej samej kategorii cenowej.

Nowy Parsec Digital, to cyfrowy przewód koaksjalny, który oferuje jakość w przystępnej cenie. Parsec Digital zastępuje model High Speed Data wprowadzając poprawę w zakresie ekranowania, konfekcji i elastyczności i tym samym staje się podstawowym modelem w ofercie przewodów koaksjalnych. Parsec Digital dostępny jest z wtykami BNC oraz RCA (GRMO).

Cena Parsec speaker 3 m wynosi 3500 zł
Cena Parsec Digital 1 m wynosi 650 zł

Źrodło: Voice